Tapu işlemleri artık daha kolay

820

Tapu Kadastro Eskişehir Bölge Müdürü Cevdet Kılıç, Kütahya Tapu İl Müdürü Mesut Ölmez ile birlikte Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık’ı ziyaret etti. Ziyarette Tapu Müdürlüğü ile imzalanan protokol ile vatandaşlar rahat bir şekilde emlak rayiç değer işlemlerini yapabilecek.

KÜTAHYA PROTOKOLÜ İMZALAYAN İLK İL OLDU
Türkiye genelinde tapu müdürlükleriyle belediyeler arasında elektronik ortamda emlak rayiç değerlerinin alınmasına ilişkin protokol imzalanmasına karar verildi. Kütahya Belediyesi bu protokolü imzalayan ve alt yapısını oluşturan ilk il belediyesi oldu. Belediye Başkanı Alim Işık, Tapu Kadastro Eskişehir Bölge Müdürü Cevdet Kılıç, Kütahya Tapu İl Müdürü Mesut Ölmez’in yaptıkları ziyarette, “Türkiye genelinde tapu müdürlükleri ile belediyeler arasında elektronik ortamda emlak rayiç değerlerinin alınmasına yönelik protokol kapsamında birlikte çalışmanın temelini atıyoruz. Şunu onurla ifade edebiliriz ki, bugün itibariyle protokol kapsamında iş birliğini resmen başlatan Türkiye’nin ilk il belediyesi olma onurunu yaşıyoruz. Emeği geçen tüm çalışanlarımıza ve Tapu Müdürlüğü personeline teşekkür ediyorum” dedi.

VATANDAŞ DAHA KOLAY İŞLEM YAPACAK
İmzalanan protokol ile vatandaşların daha kolay işlem yapabileceklerini ifade eden Başkan Işık, “Bu iş birliği protokolüyle birlikte, vatandaşlarımızın özellikle tapu harcı esas olmak üzere talep edilen emlak beyan değerlerinin elden alınarak zaman kaybı ve yoğunluğun azaltılması amaçlandı. Bu proje ile hem iş verimliliği artırılacak, hem de belediye ve tapu müdürlüğü çalışanlarının işlem süreleri azaltılacak bu sayede hızlı bir şekilde vatandaşların işlemleri kolaylaşacak. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.
Eskişehir Bölge Müdürü Cevdet Kılıç ise bu süreçte verdiği destekten dolayı Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık’a teşekkür etti. Kılıç imzalanan protokolle birlikte vatandaşların işlemlerinde daha rahat ve hızlı bir şekilde yapabileceklerini ifade etti.
AHMET SARI
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir