Top oynayan gençlere ateş açıldı: 2 yaralı

972

Kütahya’da bir kişinin, gürültü yaptıkları gerekçesiyle top oynayan gençlere ateş açması sonucu yaralanan iki kişi hastaneye kaldırıldı
Kütahya’da bir kişinin, top oynayarak gürültü yaptıkları gerekçesiyle ateş açtığı iki genç yaralandı.
Alınan bilgiye göre, Sultanbağı Mahallesi’ndeki boş bir alanda top oynayan gençlere, yakındaki bir evde oturan K.D. (69) tarafından gürültü yaptıkları gerekçesiyle av tüfeğiyle rastgele ateş açıldı.
Olayda vücutlarına tüfekten çıkan saçmaların isabet ettiği Binali Parlak (15) ve Buğra Karazeybek (14) yaralandı.
İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.
Yaralı gençler, sağlık ekiplerince Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan gençlerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.
Olaydan sonra evine kaçan şüpheli ise polis ekiplerince gözaltına alındı.
Şüphelinin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Şüphelinin evine saldırı olduğu şeklindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.
Kütahya’da top oynayan gençlere bir kişinin açtığı ateşte iki gencin yaralanmasının ardından şüphelinin evine saldırı olduğu yönündeki haberlerin doğru olmadığı bildirildi.
Kütahya Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, gürültü yaptıkları gerekçesiyle top oynayan gençlere ateş açan şüphelinin evine saldırı olduğuna ilişkin ulusal ve yerel basında yayımlanan haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtilerek şunlar kaydedildi:
“Bugün akşam saatlerinde Kütahya il merkezinde bir şüpheli, parkta top oynayan çocukları gürültü yaptıkları gerekçesiyle sözlü uyarmasının ardından tek kırma tüfekle iki el havaya, bir el de çocuklara doğru ateş etmiştir. İki çocuğun hafif şekilde yaralandığı olayda, çocuklar tedavilerinin ardından taburcu edilmiştir. Şüphelinin evinin önünde her türlü olumsuzluğa karşı ekip bekletilmektedir. An itibarıyla olumsuz bir durum yaşanmamıştır. Gözaltındaki şüpheliyle ilgili adli süreç devam etmektedir. Kamuoyuna saygı ile sunulur.”AA
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir