30 okul altın rozet, 135 okul ise gümüş rozet almaya hak kazandı

244

Kütahya Valiliği himayesinde, Kütahya’daki eğitim kurumlarının değişen, gelişen eğitim şartlarına adaptasyon ve gelişimlerini sürdürmelerine katkı sağlamak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan “Eğitim ve Gelişim Programı” (EGEP) kapsamında başarılı çalışmalar gerçekleştiren 30 okul altın rozet, 135 okul ise gümüş rozet almaya hak kazandı.
Altın ve gümüş rozet kazanan okullar için Milli Eğitim Müdürlüğünde ödül töreni düzenlendi. Okullar ödüllerini Vali Ali Çelik’in elinden aldı.
2021-2022 eğitim öğretim yılında Eğitim ve Gelişim Programı kapsamında öğretmen, öğrenci ve velilerle birlikte 12 bin 938 etkinlik gerçekleştirilerek 1 milyon 31 bin 201 bireysel katılımcıya ulaşıldığını kaydeden Vali Ali Çelik, öğretmenleri ve okul idarecilerini tebrik etti.
Eğitim ve Gelişim Programı’nın mevzuatta verilen görevlerin dışında daha iyiyi arama gayreti, kurumsal kültür oluşturma ve öğrenciye karşı sorumlulukların bir yansıması olduğuna dikkat çeken Vali Çelik, projenin mevcut durumu değerlendirme ve geri bildirim almak için bir fırsat olduğunu söyledi.

“ÖĞRETMENLERİMİZİN YOL GÖSTERİCİLİĞİ ÇOK DEĞERLİ”
Öğrencilerin, gelişen ve değişen dünyada hızlı ve yoğun bilgi akışına maruz kaldığına dikkat çeken Vali Çelik; bilgiyi nasıl kullanacağını bilen, empati sahibi, eleştirel düşünen, sorgulayan ve yaratıcı bir nesil yetişmesi gerektiğinin altını çizerek öğretmenlerin bu süreçteki yol göstericiliğinin önemine değindi.
Projeyle elde edilen sonuçtan duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Çelik, “İnanarak emek veren, gayret gösteren, katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

CAHİT ARF MATEMATİK YILI İLAN EDİLDİ
2022-2023 eğitim öğretim yılı ana temasının Milli Eğitim Bakanlığının matematik seferberliğiyle bağlantılı olarak Cahit Arf Matematik Yılı olarak belirlendiğini aktaran Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, “Öğrencilerimiz yıl boyunca öğretmen gözetiminde matematikle ilgili etkinlikler, yarışmalar ve eğlenerek öğrenecekleri etkinlikler gerçekleştirilecek. Bizler de öğrencilerimizin en kaliteli eğitimi en iyi koşullar altında verebilmek adına her desteği vermeye devam edeceğiz” dedi.
Tören, ödüllerin Vali Ali Çelik tarafından verilmesiyle sona erdi.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir