Kütahyalı hayırseverler Afrika’da 7 su kuyusu açtırdı

216

Kütahyalı hayırseverler, yaklaşık 220 bin lira bağışla Afrika’daki 5 ülkede7 su kuyusu açtırdı.
Kütahya merkez ve Simav ile Tavşanlı ilçelerindeki hayırseverler, İHH Kütahya İnsani Yardım Derneği aracılığıyla Gine, Mali, Togo, Sudan ve Kamerun’a yardımda bulundu.
Dernek başkanı Mustafa Yenipazar, yaptığı açıklamada, başta Türkiye olmak üzere dünyanın birçok bölgesine, hayırseverlerin katkılarıyla yardımlar yapıldığını belirtti.
Yapılan yardımlar kapsamında susuzluk çeken Afrika’daki birçok ülkeye su kuyusu açtırma çalışmalarının devam ettiğini dile getiren Yenipazar, şunları kaydetti:
“Dernek olarak ilimizde ve Türkiye genelinde ihtiyaç sahiplerine hayırseverlerin destekleriyle el uzatmaya devam ediyoruz. Bunun yanı sıra dünya geneline de birçok yardım ulaştırıyoruz. Hayırseverlerin bize destekleri ile Afrika’da susuzluk çeken ülkelerde su kuyusu açtırma faaliyetlerimize devam ediyoruz. Yapılan yardımlarla Simav, Tavşanlı ve il merkezimiz adına Gine, Mali, Togo, Sudan ve Kamerun’da 7 adet su kuyusu açtırdık. Derneğimize yapılacak yardımlarla inşallah bu çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”
Yenipazar, su kuyularının yaklaşık 120 bin liraya mal olduğunu da sözlerine ekledi. AA
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir