“STK’lara önemli görevler düşüyor”

599

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, üniversitelerin, öğretim görevlerinin yanında eğitim görevlerinin de olduğunu ve bu noktada STK’lara önemli görevler düştüğünü belirtti.
Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kütahya İl Temsilciliğine iade-i ziyarette bulundu. KSBÜ Rektörü Kavuncu, “Bizler öğrencilerimize sadece mesleki bilgi ve öğretim değil, tüm hayatı kapsayan yaşam kültürü eğitimini de vermek durumundayız. Bu noktada STK’ların görevleri başlıyor.” dedi.
Ziyaret esnasında TÜGVA Kütahya İl Başkanı Orhan Yener Kaytancı, TÜGVA Kütahya İl Başkan Yardımcıları Ömer Faruk Çakır, İbrahim Keser, H. Feyyaz Ebeoğlugil ile lise öğrencileri yer aldı.
KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Kavuncu KSBÜ’nün kurulduğu günden bugüne yaptığı çalışmalardan ve gelişmelerden bahsederek gelecek yıllarda yapılması planlanan faaliyetlerden söz etti. TÜGVA Kütahya İl Başkanı Kaytancı vakfın çalışmalarından söz ederek, KSBÜ ile yapılabilecek ortak faaliyetleri dile getirdi. Rektör Kavuncu ziyaret esnasında bulunanlardan görüşler alarak yeni ve farklı fikirlere, genç bakışlara açık olduklarını ifade etti.

“ÜNİVERSİTELERİN TOPLUMA HİZMET VE KATKI VERMEK GİBİ ÖNEMLİ GÖREVLERİ VARDIR”
Üniversitelerin, öğretim görevlerinin yanında eğitim görevlerinin de olduğunu vurgulayan Rektör Kavuncu bu noktada STK’lara önemli görevler düştüğünü belirterek şunları söyledi: “Üniversitelerin; ülkenin ve insanlığın bilim ve inovasyon dağarcığına katkı vermek, öğrencilerine nitelikli bir mesleki eğitim sağlayarak yetkin meslek mensupları yetiştirmek, topluma hizmet ve katkı vermek gibi önemli görevleri vardır. Ancak bunun yanı sıra bizler öğrencilerimize sadece mesleki bilgi ve öğretim değil, tüm hayatı kapsayan yaşam kültürü eğitimini de vermek durumundayız. Bu noktada STK’ların görevleri başlıyor Bunun içinde de yüksek bir medeniyetin mirasçıları olarak ülkemizin hedefleri doğrultusunda sağlam temellere dayalı bir gençliğin yetiştirilmesi gibi bir görevimiz var. Bu görev aşamasında STK’lar ile iş birliklerini önemsiyoruz. Bu anlamda TÜGVA da öğrencilerin kültürel ve sosyal gelişimlerinde önemli çabaları olan bir sivil toplum kuruluşudur. Biz de bugün iade-i ziyaret yaparak hem üniversitemizden beklentileri konusunda hem de beraber iş birliği yapılabilecek ortak alanlar anlamında istişarelerde bulunduk. Yararlı bir görüşme oldu. Ben de gençlerin üniversiteden beklentileri, düşünceleri konusunda çok yararlandım”
TÜGVA Kütahya İl Temsilciliği üyeleri nazik ziyaretlerinden ötürü KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu’ya teşekkür ettiler.
ŞENAY AYDEMİR
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir