Bayat ekmek israfı önleniyor

594

Gediz Belediyesi ekmek israfını önlemek amacıyla, ‘Ekmek nimettir, yeri çöp değildir’ kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında toplanan ekmeklerin değerlendirilmesi amacıyla ilçenin belirlenen noktalarına bayat ekmek askısı yerleştirdi.
Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak’ın talimatıyla hayata geçirilen proje kapsamında ilçenin muhtelif noktalarına bayat ekmek askısı yerleştirildi.
Projeyle birlikte ekmek israfıyla ilgili farkındalık oluşturulmasının planlandığını ifade eden Başkan Akçadurak; “Proje kapsamında Gediz İlçe genelinde çöpe atılan ekmek miktarının en aza indirilmesinin hedeflendiğini, buralarda toplanan ekmeklerin, sokak hayvanlarının beslenmesi başta olmak üzere en güzel şekilde değerlendirilecek. İnşallah bu konu her geçen gün daha yaygın hale gelecek. Önümüzdeki süreçte Gediz’in tamamında ekmekleri çöpe atılmaktan kurtarmış olacağız. Amacımız tamamen israfın önüne geçmek ve dinimizin de uygun görmediği, tasvip etmediği şekilde ekmeklerin çöpe atılmasını israf edilmesini önlemektir. Vatandaşlarımızdan ricamız bayat ekmeklerini çöp konteynerleri yerine bu askılara asarak projemize katkı sağlamalarıdır” dedi. AHMET SARI
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir