İtfaiye Haftası kutlanıyor

1090

Kütahya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü personeli, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ve Vali Ahmet Hamdi Nayir’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Başkan Saraçoğlu ve Vali Nayir, İtfaiye Müdürü Nihat Saltık ile itfaiye teşkilatı personelini makamlarında kabul etti.

İtfaiye teşkilatının kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında gerçekleşen ziyarette İtfaiye Müdürü Nihat Saltık, Başkan Saraçoğlu ve Vali Nayir’e teşkilatları ve çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Vali Ahmet Hamdi Nayir itfaiye personelinin haftasını kutlayarak, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İtfaiye teşkilatının ekipman ve eğitim açısından daha iyi bir noktaya ulaştığını dile getiren Vali Nayir, “İnsanımızın sıkıntıda olduğu durumlarda yardımına koşan teşkilatlardan birisi de itfaiyemiz. Eski bir teşkilat. Osmanlı Devleti’nde tulumbacılar adı altında bir teşkilatımız varmış, Cumhuriyet ile birlikte de yeni mevzuat düzenlemesiyle 25 Eylül 1923 yılında belediyelerimize verilmiş itfaiye görevi. Geldiğimiz süre içerisinde şartlar her geçen gün daha da iyiye gitmiş, hamdolsun. Yangın söndürme ve kurtarma faaliyetlerinde kullandığımız araçlar, malzemeler daha da iyi bir noktaya gelmiş” dedi.

İtfaiyeciliğin büyük bir fedakarlık ve özveri istediğini dile getiren Başkan Saraçoğlu, “İtfaiye çalışanlarının itfaiye haftasını kutlar, Allah’tan kazasız ve yangınsız bir yıl dilerim” diye konuştu.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir