“Muhtarlar devletimizin gören gözü, vatandaşa dokunan sıcak elidir”

135

Kaymakam Hasan Çiçek, “Devlet-millet bütünleşmesinin tesisinde önemli bir yere sahip olan muhtarlarımız, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının ve beklentilerinin karşılanmasında, sorunlarının çözüme kavuşturulmasında olmazsa olmaz bir öneme sahip olup, devletimizin gören gözü, vatandaşa dokunan sıcak elidir” dedi.
Kaymakam Hasan Çiçek, “19 Ekim Muhtarlar Günü” nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.
Kaymakam Çiçek, mesajında, “Kamu hizmetlerinin daha etkin, süratli, verimli ve şeffaf bir şekilde yürütülmesinde ve halkın yönetime katılmasında kilit rol oynayan muhtarlarımızın yürüttükleri görevin önemine binaen 19 Ekim tarihi ‘Muhtarlar Günü’ olarak ilan edilmiştir. Muhtarlık müessesesi, Türk kamu yönetiminin ve toplumsal hayatımızın en önemli yapı taşlarından biridir. Devlet-millet bütünleşmesinin tesisinde önemli bir yere sahip olan muhtarlarımız, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının ve beklentilerinin karşılanmasında, sorunlarının çözüme kavuşturulmasında olmazsa olmaz bir öneme sahip olup, devletimizin gören gözü, vatandaşa dokunan sıcak elidir.
Halkımızın teveccühüne mazhar olmak, muhtarlarımıza büyük sorumluluklar yüklemektedir. İlçemizde de; köy ve mahallelerinin her türlü ihtiyacını tespit ederek, hizmet sunma hususunda emeğini esirgemeyen, bizlere köy ve mahallelerinin gelişimi ve değişimi noktasında çözüm ortaklığı yapan ve görevlerini başarıyla yerine getiren muhtarlarımıza teşekkür ediyorum.
Muhtarlarımız ; bu önemli misyonları ve fonksiyonları nedeniyle son dönemde daha da ön plana çıkmış ve Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde, Hükümetimizce özlük ve sosyal haklarının iyileştirilmesine yönelik ; Muhtar Bilgi Sistemi, ücret iyileştirilmesi, Muhtarlar Günü ilanı gibi çok önemli adımlar atılmıştır. Halen bu yöndeki çalışmalar devam etmektedir.
Kaymakamlığımızca zor bir görevi ifa eden muhtarlarımıza, daha iyi hizmet sunmaları noktasında elverişli koşulların oluşturulması için gerekli destek verilmekte, muhtarlar ile her fırsatta bir araya gelinerek; ihtiyaç ve talepleri dinlenmekte, sorunların giderilmesi ve çözüme kavuşturulması noktasında bütün imkanlar seferber edilmektedir.
Bu duygu ve düşüncelerle; gerek devleti, gerekse milleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarı, kolaylık ve esenlikler diliyorum. Ayrıca, ebediyete irtihal etmiş muhtarlarımızı da rahmetle anıyorum” ifadelerini kullandı.
AHMET SARI
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir