Muradımıza erdik

1822

Belediye Kütahyaspor, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 3. Ligine yükseldi.
Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık ve Bölgesel Amatör Liglerinde (BAL) mücadele eden takımların yöneticilerinin girişimleri sonuç verdi.
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, Riva’da gerçekleşen TFF Yönetim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

“KULÜPLERİMİZİN İYİ NİYETİ VE FEDAKARLIĞIN FARKINDAYIZ”
Belediye Kütahyaspor, Siirt İl Özel İdaresi Spor, Adıyaman 1954 Spor, Ceyhanspor, Isparta 32 Spor, Karaman Belediyespor, Edirnespor, Tekirdağspor ve Çengelköyspor’un 3. Lige yükseldiğini açıklayan TFF Başkanı Nihat Özdemir;
“Kulüplerimizin pandemi sürecinde göstermiş olduğu iyi niyeti fedakarlığı ortaya koymak isterim. Süper Lig Kulüpler Birliği’nin Federasyonumuza yaptığı ‘ligden düşmenin ortak talebini’ değerlendirdik. Pandemi sürecini ve sonrasındaki etkileri konuştuk. Yönetim Kurulumuzda, oy birliği ile alınan karara göre, Süper Lig’in yanı sıra, TFF 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig’de düşme olmayacaktır. 2020-21 sezonunda düşme olmayacaktır. 2020-21 sezonu sonunda 4 takım küme düşecek. TFF 1. Lig 18 takım, TFF 2. Lig 39 takım ile oynanacak” dedi.

“DÜŞENİN DOSTU OLMAZ ANLAYIŞINI ELİNİN TERSİYLE İTEN KULÜPLERİMİZİ KUTLUYORUM”
Düşenin dostu olmaz anlayışını elinin tersiyle iten kulüplerimizi gönülden kutluyorum diyen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ise;
“Pandemi döneminin yaşattığı zorluklar sebebiyle küme düşme kaldırıldı. Yabancıyla ilgili sürecin 1 yıl ertelenmesi ile BAL Ligi’ndeki kulüplerimizin bir üst lige çıkma kararının halkımıza hayırlar getirmesini diliyorum, şeklinde konuştu.
Başkan Işık; ”Hedefimiz Şampiyonluk”
Belediye Kütahyaspor’un Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 3. Ligine çıkmaya hak kazanması sebebiyle şehrimizde kutlama programı düzenlendi.
“BİZ SÖZ VERMİŞTİK
Belediye Başkanı Alim Işık; “Biz 1 yıl önce 9 Temmuz 2019 tarihinde yaptığımız Olağanüstü Kongrede bir söz vermiştik. ‘5 Yıllık görev sürecimiz içerisinde Belediye Kütahyaspor’umuzu Allah nasip ederse 1. Lige çıkaracağız’ dedik ve bunun birinci adımı Bölgesel Amatör Ligde şampiyonluktu. Bugün rabbim nasip eyledi. Bunu hep beraber kutluyoruz. İnandık ve başardık. Kim ne derse desin. Önce inanacaksınız, hedefi doğru belirleyeceksiniz. Ekibinizi bu hedef doğrultusunda doğru yöneterek doğru çalıştıracaksınız ve bu sonucu alacaksınız. Onun için başta taraftarımız, oyuncularımız, teknik ekibimiz, vatandaşlarımız, belediye Kütahyaspor’un çok değerli yöneticileri ve belediyemizin değerli yöneticileri bu başarının ortağıdır. Hemşehrilerimize hayırlı olsun. Şimdi hedef 3. Ligde şampiyonluk” dedi.
MUSTAFA DEMİRBAŞ
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir