Depremzedeler için yardım kampanyası

872

Kütahya Belediyesinin yaptığı çağrının ardından vatandaşlar, insani ihtiyaç malzemelerinin yer aldığı yardım paketleriyle Kütahya Belediyesine geldi. Deprem bölgesine gönderilmek üzere toplanan battaniye, soba, giysi ve erzakın yanı sıra Kütahya Belediyesi tarafından makbuz karşılığı nakdi yardımda kabul ediliyor.
Kütahya Belediyesi, Elazığ’da yaşanan depremin ardından depremzedelere yönelik yardım kampanyası başlattı.
Depremin meydana gelmesinin ardından Kütahya Belediyesi çağrıda bulunarak, Elazığ’da meydana gelen deprem sebebiyle mağduriyet yaşayan vatandaşlara ulaştırılmak üzere battaniye, soba, giysi ve erzak desteğinde bulunmalarını istedi.
Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık yaptığı açıklamada, “Elazığ’da meydana gelen ve çevre illerde de hissedilen şiddetli deprem, bizleri derin üzüntüye boğmuştur. Böyle zor günlerde milletimizin ortaya koyduğu yüksek dayanışma ve yardımlaşma iradesi, her türlü takdirin üzerindedir. Bizde Kütahya Belediyesi olarak deprem dolayısıyla mağduriyet yaşayan kardeşlerimiz için kışlık kıyafet, battaniye ve erzak desteği sağlayacağız. Yardımlarınızı Kütahya Belediyesindeki yardım toplama alanına bekliyoruz. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.” dedi.
Kütahya Belediyesinin sosyal medya üzerinden yaptığı çağrının ardından vatandaşlar, insani ihtiyaç malzemelerinin yer aldığı yardım paketleriyle Kütahya Belediyesine geldi. Deprem bölgesine gönderilmek üzere toplanan battaniye, soba, giysi ve erzakın yanı sıra Kütahya Belediyesi tarafından makbuz karşılığı nakdi yardımda kabul ediliyor.
Kütahya Belediyesi tarafından toplanan yardımlar Kütahya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü koordinesinde deprem bölgesine gönderilecek.
MUSTAFA DEMİRBAŞ
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir