Sivil Havacılık Uçuş Okulu açılsın

847

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu toplantısına katıldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’ın başkanlık ettiği toplantıda, Milletvekili Erbaş, Turhan’a Kütahya ilçe bağlantı yollarını sorarak kendisinden Kütahya Zafer Havalimanına Sivil Havacılığa Uçuş okulu ( Plotaj) açılmasını talep etti.

YOLLAR TAMAMLANSIN
TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu toplantısına katılan komisyon üyesi ve MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş ; “ Sayın bakanım, Kütahya’yı İzmir’e bağlayan Gediz – Uşak yolunun yaklaşık 11 km yolu kaldı. Buranında acilen tamamlanmasını istiyoruz. Aynı zamanda Tavşanlı- Domaniç yolumuzun da belirli bir kısmı hala yapılmadı bu yolu da tamamlarsanız, Kütahya – Bursa yoluna alternatif bir yol yapılmış olacaktır.” Diyerek Bakan Turhan’dan Kütahya yollarının yapılmasını talep etti.

ATATÜRK TRENİ KÜTAHYA’DA SERGİLENSİN
Toplantıda 30 Ağustos Zafer Bayramının Kütahya için çok önemli olduğuna vurgu yapan MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş ; “ Sayın bakanım, zaferin temellerinin atıldığı topraklar Kütahya sınırları içerisinde yer almaktadır. 30 Ağustos Zafer Bayramı her yıl Kütahya Dumlupınar’da kutlanmaktadır. Geçtiğimiz günlerde KÜTAHYA SENİ BEKLİYOR adı altında bir etkinlik yaparak, tüm vatandaşlarımızı ilimize davet ettik. 30 Ağustos Zafer Bayramının daha coşkulu ilimizde kutlanması içinde çalışmalar yapıyoruz. Bu konuda da çok iyi neticeler aldık. Her yıl Dumlupınar’da düzenlenen kutlamalara daha fazla misafir gelmektedir. Ancak Dumlupınar’a gelen misafirlerimizi maalesef Kütahya’ya getiremiyoruz. Burada düzenlenen etkinliklere paralel aynı gün Kütahya’da da farklı etkinlikler yapmak istiyoruz. İzmir’de bulunan Atatürk treninin 30 Ağustos’ta Kütahya’da sergilenmesini istiyoruz.” Dedi.

HAVALİMANI CANLANSIN
Zafer Havalimanında yolcu sayısının artırılması konusunda yapılan tüm çalışmalara rağmen başarılı olamadıklarını ifade eden Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu üyesi MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş ; “ Sayın bakanım, ne yaparsak yapalım maalesef Zafer Havalimanını etkin hale getiremedik. Bu alana bir sivil Havacılık Okulu açarsak, bu alanın daha aktif kullanılmasına vesile oluruz. Aynı zamanda burada okuyacak olan öğrenciler de Kütahya’da ikamet edecekleri için ilimizde de ekonomik anlamda bir canlılık oluşacaktır.” Diye konuştu.

BAKAN TURHAN ; YOLLAR YAPILACAK
MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’ın taleplerine cevap veren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan ; “ Gediz-Uşak yolunda çalışmalar devam ediyor. En kısa süre içerisinde bu yol tamamlanacak. Tavşanlı- Domaniç yolu için çalışmalarımız devam ediyor. Burada yeniden ikmal ihalesi yaparak çalışmalara yeniden başlayacağız. ’dedi.

DEVLET DEMİR YOLALRI GENEL MÜDÜRÜ UYGUNATATÜRK TRENİ ŞARTLAR UYGUNSA GÖNDERELİM
MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’ın sergilenmek için istemiş olduğu Atatürk treni hakkında konuşan Devlet Demiryolları Genel Müdürü Ali İhsan Uygun ; “ İstemiş olduğunuz trenin Kütahya’ya gelebilmesi mümkün ise Atatürk trenin 30 Ağustos Zafer Bayramında Kütahya’ya göndereceğiz. “ diye konuştu.
TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu toplantısına, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Erol Yanar, Karayolları Genel Müdürü Abdülkadir Uraloğlu, Demiryolları Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, Sivil Havacılık Genel Müdürü Bahri Kesici, PTT A.Ş Genel Müdürü Hakan Gülten, Haberleşme Genel Müdürü Gökhan Evren’de katıldı.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir