Vali Çelik’ten 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

649

Kütahya Valisi Ali Çelik, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Çelik, mesajında, “Öğretmenlerimizin büyük bir özveri ve sevgiyle yetiştirdiği çocuklarımızın, uygarlık yarışında ülkemizi lider ülke yapacağından hiç kuşkumuz yoktur.” dedi.

Bir milletin varlığını devam ettirebilmesinin ve çağdaş uygarlık seviyesini yakalayabilmesinin, çocuklarının ve gençlerinin iyi yetişmiş olmasıyla mümkün olacağını dile getiren Çelik, şunları kaydetti:
“Toplumun rehberi, geleceğin mimarı olan öğretmenlerimizin önemini Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk 1923 yılında Kütahya Lisesinde yaptığı konuşmada, “Bir millet, irfan ordusuna sahip olmadıkça savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferin köklü sonuçlar vermesi ancak irfan ordusuyla mümkündür. Bu ikinci ordu olmadan birinci ordunun elde ettiği kazanımlar sönük kalır.’ sözleriyle ifade etmiştir. Bu sebeple, Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasında, 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçirmesinde öğretmenlerimizin çabalarının, emeklerinin çok önemli payı olacaktır. Ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz öğretmenlerimizin varlığı, bizlere daima güven vermektedir. 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehit öğretmenlerimizi, ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.”
ŞENAY AYDEMİR
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir