Yeni adalet sarayının arsa tahsisi yapıldı

688

Kütahya’da yapılması planlanan yeni adalet sarayının proje çalışmalarının tamamlanarak arsa tahsisinin yapıldığı bildirildi.

“SONUCA ULAŞABİLDİK”
Kente yapılacak yeni adalet sarayı için uzun zamandır çalışıldığını ve arsa tahsisi ile birlikte proje çiziminin tamamlandığını dile getiren Akbey, şunları kaydetti:
“Mevcut Kütahya Adliyesinin üç farklı yerde ve üç bağımsız binada toplam 12 bin metrekare alanda Adalet hizmeti vermekte. Her geçen gün yeni kurulan mahkemeler ve birimler olması nedeniyle oluşan aşırı iş yükü ve davaların artması ile Adalet Sarayı günümüz şartlarına yetersiz kalmakta. Yıllardır uğraş verilmesine rağmen çözüme kavuşturulamayan bu proje Kütahya-Eskişehir yolu üzerinde bulunan alışveriş merkezinin hemen yanındaki ana yola cepheli arsa adliye yapımı için tahsis edildi. Adalet Bakanlığı Teknik İşler Daire Başkanlığının kontrolünde proje çizimi yapıldı. Önümüzdeki günlerde ihalesinin yapılmasını bekliyoruz. Yeni adliye binası modern ve teknolojik olarak tüm ihtiyaçları karşılayarak Kütahyalıların hizmetine sunulacak.”

HUKUK MAHKEMELERİ TAŞINIYOR
Eski Halk Eğitimi Merkezi’ne taşınan hukuk mahkemeleri binasının depreme dayanıksız olmasından dolayı mahkemelerin oradan da taşınacağını aktaran Akbey, “Ayrıca mevcut Kütahya adliyesi ek bina-2 olarak hizmet veren Hukuk Mahkemelerinin bulunduğu binanın deprem dayanım test ve raporlarının olumsuz olması karşısında Bölücek mahallesinde bulunan hazine taşınmazına tadilat sonrası taşınılması sağlanarak geçici olarak burada hizmet vermeye devam edecek ve yeni adliye binası yapılması ile Hukuk Mahkemeleri de yeni adliyede bulunacak” diye konuştu.
ŞENAY AYDEMİR
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir