ZAFER OSB YATIRIM PROGRAMINDA

975

Altıntaş Zafer Organize Sanayi Bölgesi yönetimi, ZAFER Kalkınma Ajansı, Kütahya Milletvekillerinin ve iş insanlarının çalışmaları sonucu Altıntaş Zafer OSB’nin, “2020 Yılı Yatırım Programının Kabulü ve Uygulanmasına Dair Cumhurbaşkanı Kararı”nın Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla birlikte 2020 Yılı Yatırım Programına alındığı bildirildi.
ZAFER OSB İSTİHDAMA BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK
Yatırım programına alınmasıyla birlikte, Türkiye’nin yatırım ortamına büyük katkı sağlayacak, uluslararası yatırımlara uygun büyüklükte yatırım yeri sunacak olan Zafer OSB’nin altyapısı için mali kaynak teminine yönelik adım atıldı.
Kütahya Altıntaş Zafer OSB’nin 376 hektar alana sahip 1. etabının altyapısının Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı marifetiyle yapılması da yatırım programında yer aldı.
Altyapı projelerinin hayata geçirilmesiyle önemli yatırımlara ev sahipliği yapacak olan Altıntaş Zafer OSB’nin il, ülke ekonomisine ve istihdama büyük katkı sağlayacağını kaydeden Kütahya Valisi Ömer Toraman, “Altıntaş Zafer OSB’nin yatırım programına alınması için desteklerini esirgemeyen başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanımız Sayın Naci Ağbal, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank ve emeği geçen tüm yetkililere şükranlarımızı arz ederiz” dedi.
MİLLETVEKİLLERİNDEN BAKAN VARANK’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ
AK Parti Kütahya Milletvekilleri İshak Gazel, Ahmet Tan ve Ceyda Çetin Erenler de konu ile ilgili yaptıkları ortak basın açıklamasında şunları dile getirdi: “Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn Mustafa Varank’ı ziyaret ederek, ülkemizin, ilimizin istikbali ve ekonomisi adına büyük önem arz eden önemli yatırımlardan biri olan Altıntaş Organize Sanayi Bölgemiz için teşekkürlerimizi ilettik.
Ayrıca Kütahya’mızın gelişimi, büyümesi ve ülke ekonomimiz adına büyük katkılar sağlayacak olan Orta ve Küçük Ölçekli Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi (ORKÜSAN), OSB’lerimiz ve sanayicilerimizle ilgili taleplerimizi ilettik.‬ İlimizin ihtiyaçlarına her zaman teveccüh gösteren Sayın Bakanımıza şükranlarımızı ilettik. Bu vesileyle Kütahya’mıza desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’a, desteklerini her zaman hissettiğimiz Kütahya Valimiz ÖMER Toraman ve OSB yönetimine Kütahya’lı hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyoruz.”
ZAFER OSB YATIRIMCILAR İÇİN CAZİBE MERKEZİ
Kütahya’daki OSB’lerin fiili olarak dolmasıyla birlikte yatırımcılara uygun yatırım yeri temini için kurulan Altıntaş Zafer OSB, büyük ulaşım ve altyapı projelerinin kesişim noktasında yer alması, yatırım alanı büyüklüğü ve Kütahya’nın istihdam avantajları ve teşvikler yönünden sanayi yatırımları için önemli bir cazibe merkezi konumunda bulunuyor.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir