Kadınlara ve çocuklara dokunmayın!

1053

İHH Kütahya İnsani Yardım Derneği Kadın Kolları Başkanı Filiz Tavukçu, Suriye’de hukuksuzca tutulan, cinsel saldırıya ve işkenceye maruz kalan Suriyeli kadınların özgürlüğü için seslerini yükselttiklerini bildirdi.
Tavukçu, Ulu Cami önünde düzenlenen eylemde yaptığı konuşmada, dünyanın dört bir yanında Suriyeli mahpus kadınlar için meydanlarda olduklarını belirtti.
Savaşlarda kadınlara yönelik işkencenin ve her türlü zulmün silah olarak kullanılmasına isyan ettiklerini dile getiren Tavukçu, şunları kaydetti:
“Suriye’de hukuksuzca tutulan, cinsel saldırıya ve işkenceye maruz kalan Suriyeli kadınların özgürlüğü için sesimizi yükseltiyoruz. Kadınlar olarak isyan ediyoruz. Tecavüzün, savaşlarda kadınlara yönelik işkencenin ve her türlü zulmün silah olarak kullanılmasına isyan ediyoruz. Bu kirli savaşlara isyan ediyoruz. Çocukların çırpınarak ölmesine isyan ediyoruz. Dünyanın her yerinden vicdanların sesi olarak, şehirlerin meydanlarından Suriye’ye sesleniyoruz. Suriye rejimine ve ortaklarına sesleniyoruz, hemen şimdi tecavüzü savaş silahı olarak kullanmayı bırakın. Kadınlara acımasızca yapılan işkenceyi durdurun. Tüm Suriyeli kız kardeşlerimizi serbest bırakın. Bırakın evlerine dönsünler, bırakın ailelerine kavuşsunlar. Suriye zindanlarındaki son kadın ve çocuk özgür oluncaya dek ayaktayız.”
Eyleme, AK Parti Kütahya Milletvekilleri İshak Gazel ile Ceyda Çetin Erenler, Tarım Kredi Yem Genel Müdürü Hasan Fehmi Kinay, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, AK Parti İl Başkanı ali Çetinbaş, dernek üyeleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu üyeleri ile vatandaşlar destek verdi.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir