T.C. KÜTAHYA 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2018/7 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

981

 

T.C.

KÜTAHYA

  1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/7 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    :Kütahya İl, Merkez İlçe,ALİPAŞA Mahallesi, SEBİLERENLER Mevkii, 545 Ada, 41 Parsel, Birinci kat 2 Nolu Bağımsız Bölüm, 50 m2 yüzölçümü, 1304/32600 arsa paylı mesken vasıflı taşınmaz,

Ana gayrimenkul 326 m² yüz ölçümüne sahipbitişik nizamda4/A yapı sınıfında betonarme karkas sistemdebodrum+zemin+(asma kat)+ 7 normal katlı olarak inşa edilmiş binadır,binanın girişi kuzeydoğu cephesinden zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır.Bina giriş kapısı camekanlı demir doğrama, merdiven korkuluklarıdemir doğramadır,onaylı mimari projesine göre binanın bodrum katında; depo, sığınak, otopark ve makine dairesi, zemin katındabina girişi ve 5 adet işyeri, diğer normal katlarda 3’er adet daire olmak üzere binada toplam 26 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.

Satışı yapılacak olan 2 nolu bağımsız bölümbinanın 1. Katında bina girişine göre sol ön cephedekonumludur. Onaylı mimari projesine ve yerinde yapılan incelemeye göre 50 m² brüt kullanım alanına sahipolan mesken1 oda, salon, mutfak , banyo, wc, antr/hol ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır, Meskende ısınma ve sıcak su ihtiyacı doğalgazlı kombi ilesağlanmaktadır.Taşınmaz 10 yaşında ve orta bakımdadır.

Adresi                          : Alipaşa mahallesi,Öğretmen Caddesi,Uygun Sokak Huzur Apartmanı no: 3/2/2 Merkez /Kütahya

Yüzölçümü                  : 50 m2

Arsa Payı                     : 1304/32600

İmar Durumu             : Taşınmaz imar planında5 m ön bahçeli,bitişik nizam 8 kat,ticaret (T2)yapı adasındakalmaktadır, Önemli alan içerisindedir, Kütahya Askeri Havaalanı Mania Planıile ilgili yapılaşmalarda mania planı kriterlerine uyulacaktır.

Kıymeti                        : 110.920,00 TL

KDV Oranı                 : %1

Kaydındaki Şerhler    :

  1. Satış Günü : 05/04/2019 günü 09:30 – 09:40 arası
  2. Satış Günü : 02/05/2019 günü 09:30 – 09:40 arası

Satış Yeri                      : KÜTAHYA ADLİYESİHUKUK MAHKEMELERİ EK BİNASI 2 SULH HUKUK DURUŞMA SALONU (DEVLET HASTANESİ KARŞISI) –

———————————————————————————————————————–

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/01/2019

 

 

Ramazan DEMİR

Satış Memuru

126229

 

 

 

 

KÜTAHYA ZAFER GAZETESİ 01.03.2019

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir