T.C. KÜTAHYA 1. İCRA DAİRESİ 2018/50 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

1012

 

T.C.

KÜTAHYA

  1. İCRA DAİRESİ

2018/50 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Kütahya İli, Merkez İlçesi, 3682 Ada, 130 Parsel, OKÇU Mahalle/Köy, Şahin Çeşmesi Mevkii, bahçe vasıflı, tam hisseli taşınmaz. Çamlıca Tabiat alanının altında, Okçu Mahallesine 600 metre, çamlıca yerleşim alanındaki ilk evlere yaklaşık 800 metre ve İl merkezine yaklaşık 4,5 km mesafede bahçe vasfındadır.Taşınmaz killi tınlı, orta darin profilli, %0-2 eğimde hali hazırda üzeri boş, küçük bir yerinde bakımsız kuru ve kurumaya yüz tutmuş birkaç çalı formunu almış ağacın bulunduğu ve üzerinde değerine etki edebilecek başka bir unsur bulunmamaktadır.

Yüzölçümü                  : 682,54 m2

Kıymeti                        : 71.666,70 TL

KDV Oranı                 : %18

Kaydındaki Şerhler    : TC Ziraat Bankası AŞ lehine ipotek.

  1. Satış Günü : 04/04/2019 günü 14:30 – 14:35 arası
  2. Satış Günü : 30/04/2019 günü 14:30 – 14:35 arası

Satış Yeri                      : YENİ BELEDİYE HİZMET BİNASI-GAYBİEFENDİ MAH.ATATÜRK BULVARI NO:83 1.KAT MECLİS SALONU YANI GRUP TOPLANTI ODASI MERKEZ/KÜTAHYA

———————————————————————————————————————–

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/50 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/02/2019

 

 

Fatoş Meltem ÖZTÜRK

İcra Müdür Yardımcısı

120385

 

 

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

KÜTAHYA ZAFER GAZETESİ 01.03.2019

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir