Kenan Uzman aday adayı oldu

950

24 Haziranda MHP Kütahya milletvekili adayı olan Kenan Uzman, 2019 Mart yerel seçimler için MHP’den belediye başkan aday adayı olduğunu açıkladı.
Parti binasında aday adaylığı ile ilgili açıklamada bulunan Uzman, “Kütahya’mızın ve belediyemizin içinde bulunduğu şu ortamda, Belediye Başkanlığı görevine talip olmak, bir cesaret işi olmakla beraber, benim için büyük bir onur ve şereftir” dedi.
“BAŞARILI OLMAK ZORUNDA
OLDUĞUMUZUN FARKINDAYIZ”
Kütahya’yı ve kentin sorunlarını çok iyi bildiğini belirten Uzman, şöyle konuştu: “Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak, Kütahya’mızın geleceği için başarılı olmak zorunda olduğumuzun farkındayız. Çok zor bir göreve talip olduğumuzun ve alacağımız sorumlulukların da farkındayız. Arkamızda iyi izler bırakarak, bizden sonra geleceklere örnek gösterilebilmek ve tüm halkımızın hayır duasını almak zorundayız. Milliyetçi Hareket Partisi’nin belediyecilik anlayışında, yerel hizmetlerin zamanında, hızlı, ekonomik ve adil bir şekilde sunulduğu, çevreye duyarlı ve mimari estetiğe önem veren, doğal, tarihi ve kültürel mirasın korunduğu, her türlü afete hazırlıklı, yeterli yeşil, sosyal ve spor donatılarının sağlandığı, yoksul ve dezavantajlı kesimlerin gözetildiği bir misyonumuz vardır. Hedefimiz ise yerel yönetimlerin etkin gücünü en üretken biçimde kullanarak Kütahya’yı çağdaş, yaşanabilir ve sürdürülebilir bir kent vizyonuna ulaştırmaktır. Yerel yönetim anlayışımız da belediyemiz; en ücra köşedeki vatandaş ile iletişim halinde olan, ihtiyaç ve sorunlarından haberdar olan, vatandaş memnuniyetini ve hayat kalitesinin yükseltilmesini ülkü edinen hizmet kurumu olacaktır.”
Seçilmesi halinde yapacakları çalışmalar hakkında da bilgiler veren Uzman, şöyle devam etti: “Yerel Yönetim de ilkelerimiz Milliyetçilik, Çalışkanlık, Adalet, Dürüstlük, Çağdaşlık, Kalkınmacılık, Katılımcılık, Rekabetçilik ve Şeffaflık olmak üzere 9 ilkeye dayanmaktadır. Makyajcı, rantçı ve ihale talanına dayalı belediyecilik alanına meydan okuyan, kentin kaynaklarının, kent insanlarına yönelik harcandığı, sosyal, kültürel, ekonomik ve bilimsel alanda üretimi teşvik eden bir anlayış hakim kılınacaktır. Şehrimiz de her türlü doğal zenginliği koruyarak, yaparken bozmayarak, bütüncül bir belediyecilik anlayışı gösterilecektir.
Biz, küçük akıllı ve dokunuşlarla, büyük işler başaran, üretken belediyecilik icra ederken, ayrıştıran değil, birleştiren, devletle vatandaşı buluşturan, kentle kentliyi buluşturan, planlama ile uygulamayı birleştiren, işle aşı birleştiren, hizmet ile toplumsal faydayı birleştiren, geçmiş ile geleceği buluşturan, estetikle doğallığı birleştiren, dürüstlükle çalışkanlığı birleştiren, aile ile konutu birleştiren, afete karşı tedbir üreten, kenti sağlıklı çevre ile buluşturan, üretici ile pazarı bir araya getiren, teknoloji ve yenilikçiliği getiren, hayatla eğitimi birleştiren, kent ile bilim ve sanatı buluşturan, şehrimizi engelsizleştiren, dayanışma ve huzuru sağlayan bir belediyecilik yapacağız. Tüm bu nedenlerle önümüzde ki dönemde, insanımızın kalbine dokunan yerel yönetim anlayışımız için sizlerden görev ve yetki istiyor ve şimdi değişim zamanı diyerek Kütahya Belediye Başkanlığı aday adaylığımı, sizlerin huzurunuzda açıklıyorum.”
KENAN UZMAN KİMDİR?
1963 yılında Kütahya’da doğdum. 1983 yılında Kütahya Meslek Yüksek Okulu Yapı İnşaat bölümünden mezun oldum. 1985 yılında Askerlik görevimi tamamladıktan sonra, 1985 – 1990 yılları arasında kamuda teknik eleman olarak çalıştım.
1990’da özel sektöre geçerek, hızlı tüketim sektöründe, Türkiye’nin alanında ki en büyük firmalarından biri olan Eti Pazarlama AŞ nin satış kadroların da yönetici kadrosunda çalıştım. Satış ekipleri yönettim ve oldukça büyük cirolara sahip bayilerimiz olan firmalarla çalıştım. Bu görevim esnasında ağırlıklı olarak Kütahya dışında ikamet ettim. 2008 yılında emeklilik hakkımı kullanarak emekli oldum ve Kütahya’ya geri döndüm. 2008 – 2014 yılları arasında yine hırdavat sektöründe faaliyet gösteren ve bir Alman şirketi olan Gedore El Aletleri San. AŞ de, Pazar Geliştirme Sorumlusu olarak çalıştım. Bu görevim esnasında ise ülkemizin 75 – 76 ilini bir fiil görme ve gezme imkanına sahip oldum.
Halen esnafım ve ticaretle uğraşıyorum. 32 yıllık evliyim ve eşim ev hanımıdır. 2 kız ve 1 erkek evlat sahibiyim. Kızlarımın ikisi de evli ve kızlarımdan 1 kız ve 1 erkek olmak üzere, dünya tatlısı 2 torun sahibiyim. Oğlum ise lise son sınıf öğrencisidir.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir