T.C. KÜTAHYA 2. İCRA DAİRESİ 2018/842 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

1144

T.C.
KÜTAHYA
2. İCRA DAİRESİ 2018/842 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Söz konusu taşınmaz Kütahya İli merkez Yıldırım Beyazıt Mahallesi 1880 ada 70 parsel A,B,C,D,E bloklardan oluşan bodrumlu beş katlı betonarme bina ve arsası niteliğinde E Blok dördüncü kat bağımsız bölüm numarası 10 olan taşınmaz mesken niteliğinde olup borçlu adına tam hisseli 2.182,98 m² yüz ölçümlü 1/50 oranında arsa paylıdır. Söz konusu taşınmazın açık adresi Fatih Mahallesi Güz Sokak E blok dış kapı no: 2 iç kapı no:10’dur. Taşınmazda 3 oda 1 salon 1 mutfak 1 banyo 2 balkonve 1 tuvalet bulunmakta olup alanı yaklaşık 135 m²’dir. Taşınmazda pencereler pvc doğramadır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Bina 3B yapı sınıfında kombili ısınma sistemiyle ısınmaktadır. Taşınmaz ulaşım ve alt yapı hizmetlerinden faydalanılmaktadır. Taşınmazın bulunduğu apartman asansörlü ve dış cephe yalıtımı yapılmıştır. Taşınmaz yaklaşık 25 seneliktir. Taşınmaz Kütahya çarşı merkeze yaklaşık 2,5 km uzaklıktadır. Taşınmaz bakımlıdır. Taşınmazın çevresinde okul pazaryeri market cami ve park bulunmaktadır. Taşınmaz site içerisinde yer almaktadır.
Kıymeti : 260.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 13/11/2018 günü 14:20 – 14:25 arası
2. Satış Günü : 11/12/2018 günü 14:20 – 14:25 arası
Satış Yeri : Kütahya Belediyesi Kültür Sarayı 2. Kat Şehir Tiyatrosu Vip Salonu – Alipaşa Mah. A.Kara Bulvarı MERKEZ / KÜTAHYA
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/842 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
Rabia YÜKSEL
İcra Müdür Yardımcısı
132580
KÜTAHYA ZAFER GAZETESİ 10.10.2018
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir