Çölyak hastaları farkındalık için buluştu

976

Kütahya’da Çölyak hastaları farkındalık için düzenlenen programda bir araya geldi, hastalıkla ilgili dikkat edilmesi gerekenler konuşuldu.
Kütahya Çölyak ve PKU Yaşam Derneği, Kütahya İl Sağlık Müdürlüğü, Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Kütahya Belediyesi işbirliği ile çölyak hastalığına dikkat çekmek için Bursa ve Eskişehir derneklerinin de katıldığı bir konferans düzenledi.
Belediye kültür sarayında düzenlenen ve saygı duruşu istiklal marşı başlayan konferansın açılış konuşmasını Bursa Çölyak ve PKU Yaşam Derneği Başkanı Yusuf Altay yaptı.
“Sağlıklı yaşam ve yaşam tarzıma destek olun” konferansında selamlama konuşması yapan Kütahya Çölyak ve PKU Yaşam Derneği Başkanı Nuray Sayıner, Çölyak hastalarının en büyük sıkıntılarının başında mutfak geldiğini, yemek alışkanlığında dikkat edilmesi gerekenlerden bahsetti.
Konferans Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Uzmanı Öğretim Görevlisi Dr. Süleyman Coşgun ve Diyetisten Hilal Er’in sunumlarıyla devam etti. Konferans sonunda Dr. Süleyman Coşgun hastalık ile ilgili soruları cevapladı. Plaket ve teşekkürlerden sonra konferans sona erdi.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir