Sağlıklı yaşama dikkat çekmek için yürüdüler

960

Hareket etmenin ve yürüyüşün sağlığa faydasına dikkat çekmek amacıyla mesaiye yürüyüş yaparak başlayan Kütahya Sağlık Müdürlüğü personeli, üzerinde ‘Sağlık için hareket et’ sloganı yazan tişörtlerle çalıştı.
MESAİYE YÜRÜYÜŞLE BAŞLADILAR
Kütahya’da Sağlık Müdürlüğü personeli, hareket etmenin ve yürüyüşün sağlığa faydasına dikkat çekmek amacıyla mesaiye yürüyüş yaparak başladı.
“10 Mayıs Sağlık İçin Hareket Et Günü” nedeniyle, Kütahya Belediyesi Yaşam Parkında bir araya gelen İl Sağlık Müdürlüğü yönetici ve personelleri, burada yaklaşık 45 dakika yürüyüş yaptı.
AMAÇ FARKINDALIK OLUŞTURMAK
İl Sağlık Müdürü İsmail Zehir, yürüyüş sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, farkındalık oluşturmak amacıyla sağlık müdürlüğü personeli olarak yürüyüş yaptıklarını belirtti.
Ulaşım araçlarının çoğalması ve insanların daha çok araç kullanmalarından dolayı hareketsiz bir yaşamla birlikte birçok hastalığın ortaya çıktığına işaret eden Zehir, şunları söyledi: “Hareketsiz yaşamla birlikte obezite ve ciddi hastalıklar hayatımıza girmeye başladı. Biz hareketli yaşama dikkat çekmek için bugün personelimizle birlikte yürüyüş yaptık. Biz sağlık çalışanları olarak vatandaşlarımızı hareket etmeye, günde en az 10 bin adım atmaya davet ediyoruz. Yine bugün hareketli yaşama dikkat çekmek amacıyla personelimizin ve müdürlüğümüze gelecek olan vatandaşlarımızın en az 10-15 dakika yürümelerini sağlamak için otoparkımıza bugün araç almadık ve almayacağız.”
“ÖNCE BİZ YÜRÜYELİM DEDİK”
Yapılan etkinliğe katılmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden sağlık müdürlüğü personellerinden Şeyma Felhan de, “Sağlıklı yaşamı vatandaşlarımıza tavsiye etmeden önce kendimiz uygulamak istedik. Gerçekten güzel bir ortam oluştu. Bizim çok yapmak isteyip de yapamadığımız bir etkinlik oldu. Ben zaten her gün işe yürüyerek gelip gidiyorum. Bunu herkese tavsiye ediyorum.” diye konuştu.
BU YÜRÜYÜŞLER ÖRNEK OLACAK
Vatandaşları hareket etmeye ve yürüyüşe davet ettiklerini kaydeden Uzman Doktor Önder Aydemir ise bu tür organizasyonların vatandaşı sağlıklı yaşama teşvik edeceğini düşündüğünü söyledi.
Sağlık müdürlüğü personeli “10 Mayıs Sağlık İçin Hareket Et Günü” nedeniyle gün boyu üzerinde ‘Sağlık için hareket et’ sloganı yazan tişörtlerle hizmet verecek.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir