‘İnsanımızın söz sahibi olmaya devam etmesi için çok çalışmalıyız’

1030

AK Parti Kütahya İl Teşkilatı’nın Danışma Meclisi Toplantısı, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılımıyla yapıldı. Burada konuşan Bakan Özhaseki, Türkiye’nin mazlumların coğrafyası haline geldiğini söylerken İl Başkanı Çetinbaş ise, “Ülkemizde bizim söz sahibi olmamız ve bu vesileyle Anadolu insanın kendi coğrafyasında söz sahibi olmasının devam etmesi adına biz önceki seçimlerden daha fazla çalışmak mecburiyetindeyiz” dedi.
Bakan Özhaseki, AK Parti Kütahya İl Teşkilatı’nın Danışma Meclisi Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, dış müdahalelerle, Gezi ve benzeri olaylarla birçok yerde başardıkları iç savaş çıkartma girişimlerinin Allah’ın yardımı ve milletin ferasetiyle Türkiye’de gerçekleşemediğini belirtti.
Artık 15 Temmuz darbe girişimi gibi bir kalkışmanın yapılamayacağını vurgulayan Özhaseki, “Bundan sonra da zaten ciddi bir iş yapabileceklerini sanmıyorum. Artık büyük bir eylem yapabilecekleri kanaatinde değilim. Yaparlarsa ne olur? Canına okuruz hepsinin. Hiçbir eyvallahımız yok bunlara.” ifadesini kullandı.
“MAZLUMLARININ BULUŞMA COĞRAFYASIDIR ANADOLU”
Özhaseki, Anadolu coğrafyasının dünyanın en eski yerleşim merkezlerinden biri olduğuna işaret ederek, “Cennet gibi bir vatana sahibiz. Bu coğrafyanın şöyle de bir özelliği var, son yüz yılın mazlumlarının buluşma coğrafyasıdır Anadolu. Balkanlarda, Kafkaslarda daralan ne kadar kardeşimiz varsa buraya gelmiştir. Nerede mazlum var ise Anadolu coğrafyasına sığınmıştır. Bir olmuşuz, beraber olmuşuz. Bayrağımız hür bir şekilde dalgalanıyor, ezanlarımız okunuyor. Güçlü bir şekilde dimdik ayaktayız. Ve etrafımıza ışık saçıyoruz, liderlik yapıyoruz. İşte bunu istemiyorlar. İçeriden fitne tohumlarını ekerek fitneyi büyütmeye çalışıyorlar.” diye konuştu.
“EN TEHLİKELİ ÖRGÜT FETÖ”
En tehlikeli örgütün FETÖ olduğunu anlatan Özhaseki, FETÖ’nün insanları din, milliyetçilik, vatan, millet sevdası gibi hassas duygulardan vurduğunu belirtti.
Özhaseki, FETÖ’nün yaptığı işlerin İslam dini ile hiçbir alakasının bulunmadığını vurgulayarak, konuşmasına şöyle devam etti: “Kandırılmış binlerce insan var, insan bunlara acıyor. Allah akıl fikir versin bunlara. Yaptıkları işlerin hiçbirinin İslam ile alakası yok. İslam dininin kurallarını Cenabıhak koymuştur ve değişmez. Bizim önderimiz rehberimiz Hazreti Peygamberimizdir. Hoca dediğimiz kişiler eğer Kur’an’a ve sünnete uyuyorlar ise başımız üzerinde yerleri vardır. Değil ise Allah onların belalarını versin. Onlardan hoca moca olmaz. Kimse Kur’an’ın üstünde değildir. Kimse peygamberimizin üstünde değildir. FETÖ’cüler kendilerini saklamak adına namaz kılmıyor, içki içiyor, hırsızlık yapıyor, iftira ediyorlar. Çeşitli kumpaslar kuruyorlar. Şu gözlerim Kayseri’de şu anda FETÖ’den tutuklu komutanın ramazan ayında viski içtiğine şahit. Bugün peygamberimiz yaşasaydı, bunların yaptıklarını yapar mıydı? Bugün Türkiye’nin aleyhine yurt dışında çalışan en tehlikeli örgüt FETÖ’dür.”
“KILIÇDAROĞLU FETÖ’CÜLERİN SAVUNUCULUĞUNU YAPIYOR”
Ana muhalefet partisinin FETÖ’cülerin savunuculuğunu, sözcülüğünü yaptığını belirten Bakan Özhaseki, şunları söyledi: “Kemal Efendi buyurmuşlar ki ‘FETÖ’cülerin başı Külliye’de oturan zat’. İlk duyduğumda dedim ki herhalde komiklik olsun diye söylüyor. Ya da milleti güldürmek için böyle yapıyor. Ya garip bir adam, ne dediği belirsiz bir adam gerçekten. Sonra baktım ki ciddi ciddi söylüyor. Eğer 15 Temmuz’da Cumhurbaşkanımız olmasaydı, sizler olmasaydınız bu ülkenin hali ne olurdu? Ama ben biliyorum ki bu adamdan her şey beklenir. Çünkü FETÖ geldi bir operasyon yaptı ulusalcı, yerli ve milli olan Deniz Baykal’ı uzaklaştırdı, her şeye müsait olan bu adamı getirdi. O zaman onların sözcülüğünü yapacak. Bir de ben ömrümde bu kadar rahat yalan söyleyebilen bir adam görmedim.”
“YARIN SEÇİM OLACAK DENİRSE KÜTAHYA TEŞKİLATLARIMIZ HAZIRDIR”
Burada bir konuşma yapan AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş ise AK Parti Teşkilatlarının Anadolu insanının halinden anladığını ve bunun için iktidar olmaya devam ettiğini söyledi.
AK Parti Kütahya Teşkilatları olarak çok çalıştıklarını çalışmaya da devam edeceklerini de kaydeden Çetinbaş, şunları kaydetti: “Anadolu insanı gibi düşünen, bizim gibi olan, bizim gibi yemek yiyen, misafir ağırlayan, adetleri olan ve bizi anlayan, bizim değerlerimizi iyi bilen bu kadroyu kaybetmemek adına bizler Kütahya’da hep heyecanlı ve dimdik olmalıyız. Bugün hanım kardeşlerimizin inançlarına göre milli manevi değerlerine göre özgürce kendi inançlarını ortaya koymanın sağlayıcısı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Şu unutmayın, çocuklarını yine bu değerlere göre yetiştireceğinin teminatı da Recep Tayyip Erdoğan’dır. Dolayısıyla ülkemizde bizim söz sahibi olmamız ve bu vesileyle Anadolu insanın kendi coğrafyasında söz sahibi olmasının devam etmesi adına biz önceki seçimlerden daha fazla çalışmak mecburiyetindeyiz. Açıkçası ben Kütahya teşkilatları olarak en küçük mahalle köy teşkilatından belde teşkilatlarıma, ilçe, kadın ve gençlik kolları teşkilatlarıma kadar hem yerel seçimlerde hem de genel seçimlerde bunu başaracağımıza olan inancım tamdır. Bugün AK Parti Kütahya Teşkilatı olarak mahalle yönetim teşkilatlarımızı yüzde 90 oranında tamamladık. Yine teşkilatlarımız sandık yönetim kurulu üyelerimizi ve sandık kurumu üyelerimizi de yüzde 90 oranında tamamlamış durumdayız. Öyle bir ihtimal yok, eğer Nisan sonunda biz seçim yapacağız denirse Kütahya teşkilatları olarak biz hazırız.”
BAŞKANLARIN DOSYA YARIŞI
Öte yandan yapılan toplantıya katılan İlçe ve belde belediye başkanları ile bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri, hazırladıkları dosyaları Bakan Özhaseki’ye verdi. Hazırladıkları projeleri Bakana ulaştırmak isteyen başkanlar adeta birbirleriyle yarıştı. Bakan Özhaseki de kendisine sunulan dosyaları kısa kısa inceleyerek ekibine teslim etti, taleplerle tek tek ilgileneceğini söyledi.
Program sonunda Bakan Özhaseki’ye AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş tarafından hediye takdim edildi.
RAMAZAN DOĞAN/AA
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir