‘Biz hazırız, Ankara’dan müjde bekliyoruz’

1072

Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, “Destek hizmetlerimize aldığımız bu araçlarla aynı zamanda büyük şehir olma konusunda da önemli bir altyapıyı yerine getirdik. Biz hazırız, artık Ankara’dan bu konudaki müjdeli haberi bekliyoruz” dedi.

Saraçoğlu, Zafer Meydanı’nda gazetecilere yaptığı açıklamada, göreve geldiği günden itibaren araç filosunu genişletme adına önemli adımlar attıklarını belirtti.

Kütahya Belediyesi Destek Hizmetlerine 7 yeni aracın daha alındığını dile getiren Saraçoğlu, şöyle konuştu:

“Araç parkımız için yapmış olduğumuz bu çalışmalarla, son günlerde konuşulan büyük şehir, bütün şehir olma konusunda da tüm ile hizmet edecek araç parkını oluşturma gayreti içerisindeyiz. 2014 ile 2017 yılları arasında şu ana kadar 79 aracı araç parkımıza kazandırdık. Bu kazandırdığımız araçların tamamı da üst düzey özellik ve donanımlara sahip araçlar. Özellikle alt yapı çalışmalarımızda büyük ihtiyaç duyduğumuz araçlar. Bu hizmetlerde daha önceleri kullanılan araçlar genelde kiralama veya farklı temin yolları ile temin ediliyorken biz bugün satın adlığımız araçlarda daha iyi ve hızlı hizmet etme noktasına ulaştık. Bundan sonra belki de belediyeye 10 veya 15 yıl hiç araç alınmadan hizmetlere bu araçlarla devam edilecek.  Destek hizmetlerimize aldığımız bu araçlarla aynı zamanda büyük şehir olma konusunda da önemli bir altyapıyı yerine getirdik. Biz hazırız, artık Ankara’dan bu konudaki müjdeli haberi bekliyoruz.”

Yeni alınan 7 aracın toplam maliyetinin 3 milyon 134 bin 100 lira olduğunu da ifade eden Saraçoğlu, 3 yılda alınan 79 aracın toplam maliyetinin ise yaklaşık 24 milyon lira olduğunu sözlerine ekledi.

Saraçoğlu, daha sonra başkan yardımcıları ve birim müdürleri ile birlikte araçları inceledi.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir