Minikler ‘saygı’yı yaşayarak öğreniyor

1103

Kütahya’da, bir anaokulunda öğrenim gören öğrenciler, ‘değerler eğitimi, saygı’ kapsamında kentteki bir caminin alt katında bulunan dernek odasında mahalle sakini ‘dedelerle’ bir araya geldi.

DEDELERİN ELLERİNİ ÖPÜP HEDİYE VERDİLER

Kütahya Nene Hatun Anaokulunda öğrenim gören yaklaşık 25 kişilik öğrenci grubu, okulda yürütülen ‘Değerler Eğitimi Projesi’ kapsamında yer alan ‘saygı’ eğitimi çerçevesinde, Fatih Mahallesindeki Güldibi Camisinin dernek odasında, mahalle sakini yaşlıları ziyaret etti.

Beraberinde çeşitli hediyeler de getiren minik öğrenciler ellerini öptükleri ‘dedeler’e hediyelerini takdim etti.

“DEĞERLER EĞİTİMİNİ ÖNEMSİYORUZ”

Proje ve ziyaret hakkında gazetecilere açıklamada bulunan okul müdürü Gülay Tonga, 2017-2018 eğitim öğretim yılının projelerinden birinin de ‘Değerler Eğitimi’ olduğunu söyledi.

Proje içeriğinde yer alan ‘saygı’ kapsamında büyüklere ziyaretlerde bulunduklarını dile getiren Tonga, şöyle konuştu: “Biz kurum olarak öğretimden ziyade eğitimi önemsiyoruz. Eğitim anaokulunda daha önemli. Bunun yanında ahlaki gelişime önem veriyoruz. Bu nedenle değerler eğitimini yoğun bir şekilde her ay farklı bir konu başlığıyla işlemeye çalışıyoruz. Bu ayki değerimiz de ‘saygı’ bu kapsamda bugün Güldibi camimizde mahalle sakini dedelerimizi ziyarete geldik. Çocuklarımız dedelerimizle kahvaltı yapacaklar, birlikte vakit geçirecekler. Onlara, yanlarında getirdikleri küçük hediyeleri verecekler.”

“SAYGIYI VE SEVGİYİ YAŞASINLAR İSTEDİK”

Düzenlenen organizasyonda görev almanın kendisini son derece mutlu ettiğini ifade eden Fatih Mahallesi muhtarı Nurcan Duygu da, “Mahallemizde bulunan Güldibi camimizde çok güzel bir ortamımız var. Çocuklarımızı burada ağırlamaktan oldukça mutluyuz. Biz çocuklarımıza saygı, sevgiyi ne kadar anlatsak da bunun yanında bir de bunu göstermek lazım. Çocuklarımız dedelerin elini öpsün, dedeler de onların başını okşasın, niyetiyle bunu gerçekleştiriyoruz. İnşallah bu anlamda verimli oluruz. Daha güzel işlerde çocuklarımıza önderlik yaparız.” ifadelerini kullandı.

Mahalle sakinleri yaşlılar ve öğrenciler de yapılan etkinlikten duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Daha sonra minik öğrenciler yaşlılarla birlikte İstiklal Marşını ve yemek duasını okudu.

Etkinlik, öğrenci annelerinin hazırladığı yiyeceklerle kahvaltı yapılmasının ardından sona erdi.

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir