Dumlupınar Üniversitesinde ders çalışana ücretsiz sahur

1474

Dumlupınar Üniversitesinde (DPÜ) final sınavları döneminde üniversitenin kütüphanesinde ders çalışan öğrencilere her gece ücretsiz sahur veriyor.

Üniversitenin Evliya Çelebi yerleşkesi içerisinde bulunan Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kütüphanesinde final sınavları için sabaha kadar ders çalışan öğrenciler, üniversitenin ücretsiz olarak sunduğu sahur menüsünden faydalanıyor.

DPÜ Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, yerleşke içerisinde bulunan kütüphanenin özellikle sınav dönemlerinde öğrencilerin ders çalışması için 24 saat açık tutulduğunu belirtti.

Final sınavları döneminin bu yıl ramazan ayına denk gelmesinden dolayı burada ders çalışan öğrencilerin sahur ihtiyaçlarını gidermek için harekete geçtiklerini dile getiren Gören, şöyle konuştu: “Üniversite olarak, öğrencilerimizin ramazan ayından dolayı sahurda ve ders çalışma esnasında ihtiyaç duyabilecekleri yiyecek ve içecekleri temin ediyoruz. Bu sınav dönemi boyunca devam edecek olan bir etkinliğimiz. Öğrencilerimize burada çorba, simit, peynir, zeytin, karpuz, çay ve kahve gibi yiyecek ve içecekler gibi imkanlar sunuyoruz. Bunu ramazan döneminde sahur için yapıyoruz ama normal zamanlarda da burada ders çalışan öğrencilerimize çeşitli ikramlarımız oluyor. Örneğin üniversitemiz yerleşkesi içerisinde çeşitli noktalarda buluna çorba çeşmelerimizle öğrencilerimize sabahları çorba ikram ediyoruz. Yine kış aylarında çay ve salep ikramlarımız oluyor.”

Kendilerine emanet edilen birer birey olarak gördükleri öğrencileri memnun etmeye çalıştıklarını da kaydeden Gören, “Üniversitemizin temel misyonu da bu. Öğrencilerimizi sadece eğitim öğretim olarak değil de aynı zamanda onların temel ihtiyaçlarını karşılama konusunda da çalışıyoruz. Öğrencilerimiz bu tür faaliyetlerden memnunlar. Biz de onlar memnun oldukları için memnun ve mutlu oluyoruz.” diye konuştu.

Kütüphaneye ders çalışmak için gelen ve sahur ikramından faydalanan İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü öğrencisi Nihan Akyel ise sahur uygulamasından duyduğu memnuniyeti ifade ederken Muhasebe bölümü öğrencisi Özge Aydın da kütüphanede hem ders çalışıp hem sahur yapabilmenin mutluluğunu yaşadığını belirtti.

Sınav dönemlerinde ders çalışmak için üniversitenin kütüphanesini tercih eden Tıp Fakültesi öğrencisi Yusuf Cemal Sayar da memnuniyetini dile getirerek, “Daha önceleri de sınav dönemlerinde ders çalışırken üniversitemizin çorba, çay ve kahve ikramları oluyordu. Ancak ramazan ayında olduğumuz için sahur için menü zenginleştirilmiş. Arkadaşlarımızla birlikte sahur yapıp ders çalışmaya devam edebiliyoruz.” ifadelerini kullandı.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir