Milletvekili Nazlı’dan Çavdarhisar’a bir müjde daha

1721

AK Parti Kütahya Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı Çavdarhisar’da bulunan tarımsal sulama hattı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

“AK Parti iktidarları döneminde son 14 yılda Kütahya’ya toplamda 12 milyar liralık yatırım ve destek sağlandığını hatırlatan Nazlı, “Bu tutarın önemli bir kısmı olan 1.35 Milyar TL’lik bölümü Orman ve Su İşleri Bakanlığımız tarafından yapılmış olup, yeni yatırımlar yapılmaya devam edilmektedir.” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığının yürüttüğü “Ege Gelişim Projesi” kapsamındaki baraj, gölet, sulama ve taşkın koruma tesisleri, fidan üretimi, mesire yeri, bal ormanı, orman köylülerine kredi, gelir getirici tür ağaçlandırma faaliyetleri, Mızıkçamı Tabiat Anıtı Çevre Düzenlemesi ile 2 adet otomatik meteoroloji gözlem istasyonunun (OMGİ) kurulumu yatırımlarının devam ettiğini dile getiren Nazlı, şöyle konuştu: “Devam eden bu süreçte Kütahya’mızda, 62 baraj ve gölet inşa ediyoruz. 112 dereyi ıslah ediyoruz. Yaklaşık 168 bin dekar alanda ağaçlandırma ve 30 bin dekarda erozyon kontrolü çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda yüz binlerce fidan toprakla buluşuyor ve binlerce dekar arazi suya kavuşuyor. Çavdarhisar’da yaklaşık 50 bin dekar arazinin sulanmasını sağlayan 21 km ana kanal ve 220 km kanaletten oluşan tarımsal sulama hattında meydana gelen deformasyon ve kırılmalar sonucunda yaşanan sorunları hemşerilerimizin talepleri doğrultusunda gündemimize almıştık. Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile yaptığımız görüşmeler neticesinde Çavdarhisar tarımsal sulama hattının yer altına alınması müjdesini almış bulunuyoruz. Sayın Bakanımız konuyla ilgili gerekli talimatları Devlet Su İşleri Genel Müdürüne bizzat iletmiştir. 30 Milyon TL’nin üzerinde bir maliyetle yapılacak olan bu proje ile Çavdarhisarlı çiftçi kardeşlerimizin büyük bir sorunu ortadan kalkmış oluyor. Hayırlı olsun. Bu vesile ile Kütahya’mıza gösterdiği ilgiden dolayı Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu’na bir kez daha teşekkür ederiz.”
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir