Kütahya’ya damızlık manda yetiştiriciliği desteği

1361

Kütahya’nın, yüzde 50 hibe ile ’500 Başlık Damızlık Sığır Yetiştiriciliği’ desteğinin ardından, ’150 Başlık Damızlık Manda Yetiştiriciliği’ desteğini almaya hak kazandığı bildirildi.

AK Parti Kütahya milletvekilleri Mustafa Şükrü Nazlı, İshak Gazel, Ahmet Tan ve Vural Kavuncu sağlanan destekle ilgili ortak bir basın açıklaması yaptılar.

Damızlık manda yetiştiriciliği konusunda da destek alındığını belirten Milletvekilleri adına konuşan Nazlı, şunları kaydetti:
“Kütahya’mıza kazandırdığımız yüzde 50 hibeyle 500 başlık damızlık sığır yetiştiriciliği desteğinin ardından şimdi de aynı şartlarda 150 başlık damızlık manda yetiştiriciliği desteğini aldık. 2016 yılında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızca hayvancılığın geliştirilmesi için yüzde 50 hibe desteği ile 33 ilde damızlık sığır yetiştiriciliği desteği verilmesi öngörülmüş ve Kütahyamilletvekilleri olarak girişimlerimizle ilimizi de bu destek kapsamına aldırmıştık. Kütahya dahil 23 ilin projesi onaylandı. Çavdarhisar ilçemizde tesisin kuruluşu için çalışmalara başlandı. Destek kapsamında, makine ekipmanı ve 500 adet damızlık sığırın toplam tutarının yüzde 50’si hibe olarak verilecek.”

Nazlı, bu destekten Ege Bölgesi’nde sadece Afyonkarahisar ve Kütahya’nın faydalanacağını sözlerine ekledi.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir