Şevval Deniz, enkazdan kendisini Kurtaran itfaiye erlerini ziyaret etti

247

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremler sonrası Hatay’daki arama kurtarma faaliyetlerinde Kütahya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin enkazdan sağ olarak kurtardığı Şevval Deniz, Kütahya’ya gelerek itfaiye erlerine teşekkür etti.

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve birçok ilde yıkıma neden olan depremlerin ardından vakit kaybetmeden deprem bölgesine hareket eden Kütahya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, Hatay’da yürütülen arama kurtarma faaliyetlerinde birçok canı enkazdan sağ olarak kurtarmıştı. Kurtarılan canlardan biri olan Şevval Deniz, şiddetli depremler sonrası Hatay’da yıkılan bir binanın enkazında çalışan Kütahya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından saatler süren uğraş sonucu enkazdan sağ olarak çıkarılmıştı. Kendisini kurtaran İtfaiye Müdürlüğü ekiplerini daha önce telefonla görüntülü arayarak teşekkür eden Şevval, bu kez Kütahya’ya kadar gelerek itfaiye erlerine teşekkürlerini bizzat iletti. Kütahya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret ederek kendisini kurtaran ekiple bir araya gelen Şevval, Kütahya’ya gelerek itfaiye erlerini görmek istediğini belirtti ve deprem bölgesinde emek veren herkese şükranlarını sundu.
Şevval Deniz’in İtfaiye Müdürlüğüne ziyaretinde bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Damcı, itfaiye olarak can kurtarmanın görevleri olduğunu ancak böyle bir davranışın kendilerini mutlu ettiğini belirterek Şevval’e nezaketinden dolayı teşekkürlerini iletti. Şevval’e artık Kütahya’da da bir kapısının olduğunu ifade eden Başkan Yardımcısı Damcı, Kütahya Belediyesi olarak ellerinden gelen desteği sürdüreceklerini söyledi.
EMİR BAKİ ULUDOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir