Keramika’da Çalışan 437 Personel Ustalık Belgelerini Törenle Aldı

706

Nitelikli iş gücüne katkı sağlamak ve işletmelerdeki çalışanların yaptıkları iş konusunda belge sahibi olmalarına katkı vermek amacıyla düzenlenen Meslekî Eğitim Merkezi (MESEM) Ustalık Telafi Programı kursunu tamamlayan 437 Keramika personeline belgeleri düzenlenen törenle verildi.

Programa İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Keramika Genel Müdürü Emin Yüce, Keramika Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ünal, Meslekî ve Teknik Eğitim Şube Müdürü Rahime Eşen, Keramika Yönetim Kurulu üyeleri, davetliler katıldı.


“SANAYİLERİMİZDE EN ÖNEMLİ DEĞER İNSAN KAYNAĞI”
Törende açılış konuşmasını gerçekleştiren Keramika Genel Müdürü Emin Yüce, “Milli Eğitim Bakanlığınca desteklenen ve nitelikli iş gücüne katkı sağlayan bu verimli proje için devletimize teşekkür ediyoruz. Sanayilerimizde en önemli değerin “İnsan Kaynağı” olduğunu biliyoruz. Proje sürecinde bizlere desteklerini sunan İl Milli Eğitim Müdürümüz başta olmak üzere, idarecilerimize, koordinatörlerimize ve öğretmenlerimize de ayrıca teşekkürlerimizi sunmak istiyoruz. Son olarak eğitim aldıkları alanda gerekli başarıyı sağlayarak belge almaya hak kazanan personellerimizi de başarılarından dolayı tebrik ediyorum.” dedi.


“USTALIK TELAFİ PROGRAMI YENİ UYGULAMALARDAN BİRİ”
Meslekî ve teknik eğitimdeki gelişmeleri hep beraber gözlemlediklerini ifade eden Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, “Ustalık Telafi Programı”nın da Bakanlığımızın yeni uygulamalarından biri. “Ustalık Telafi Programı”na Kütahya Organize Sanayi Bölgesindeki fabrikaların, işletmelerin sahip çıkmalarını, katkı sunmalarını, çalışanlarını da bu program aracılığıyla adapte etmeleri bizleri son derece memnun etti. Bu programa destek veren usta öğreticilerimize, öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Belge alan arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.
Konuşmaların ardından personele belgeleri Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Keramika Genel Müdürü Emin Yüce, Keramika Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ünal, Meslekî ve Teknik Eğitim Şube Müdürü Rahime Eşen ve diğer yetkililer tarafından verildi.
Milli Eğitim Bakanlığı’nın destekleriyle gerçekleştirilen “Ustalık Telafi Programı” mezuniyet alanları dışında farklı meslek dallarında kariyerlerine devam eden kişilerin 6,5 aylık eğitim programı sonunda ustalık belgelerini almalarına hak kazanmalarını sağlayan teşvik programıdır.
Bu kapsamda, çalışma hayatlarına Keramika’ da devam eden kursiyerler, “Tornada Form Şekillendirme Programı-Seramik İşçiliği Dalı”ndaki 6,5 ay süren eğitimlere katıldılar. Eğitimlerin sonunda Nisan ve Haziran aylarında gerçekleştirilen sınavlarda başarılı olan 437 kursiyere Ustalık Belgeleri Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit’in de katıldığı bir törenle takdim edildi.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir