Kütahya OSB Meslek Lisesi
yeni öğrencileri için hazırlanıyor

238

Eğitim faaliyetlerine geçtiğimiz dönemde Kütahya Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) başlayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kütahya OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, (MTAL) yeni dönemde öğrencilerine kapılarını açmak için hazırlanıyor.

NİTELİKLİ İŞ GÜCÜNE KATKI SUNACAK
Kütahya OSB Yönetim Kurulu üyeleri, geleceğin meslek sahiplerini yetiştiren TOBB Kütahya OSB MTAL’de sürdürülen hazırlık çalışmalarını incelemek amacıyla okulu ziyaret etti. Yapılan ziyarette, öğrencilere en iyi eğitimi sağlamak için alınan teknik malzemeler ve atölyelerin donanımları detaylı bir şekilde incelendi. Yönetim Kurulu üyeleri teknik lisesinin eğitim programlarına yönelik de değerlendirmelerde bulunarak, katma değeri yüksek nitelikli iş gücünün yetişmesine katkı sağlama hedefine dikkatleri çekti.


İSTİHDAM POTANSİYELİNİ ARTIRACAK EĞİTİM
Kütahya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Eskioğlu, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, şunları söyledi: “TOBB Kütahya OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, bölgemizdeki sanayi kuruluşları için nitelikli iş gücü yetiştirme açısından büyük önem taşıyor. Okulumuz, teknoloji ve sanayi alanlarında nitelikli insan kaynağı yetiştirmek amacıyla geniş bir yelpazede eğitim programları sunuyor. Okulumuz, yenilikçi yaklaşımlarla donatılan atölyeleri ve eğitmen kadrosuyla öğrencilere çağın gerekliliklerine uygun bir eğitim imkânı sunarak, bölgenin sanayi potansiyelini daha da artırmayı hedeflemektedir. Okulumuzda eğitim gören öğrencilerimizin en iyi şekilde eğitim alması, gelecekteki istihdam potansiyellerinin artırılmasına katkı sağlayacaktır.”


“DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
Kütahya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu olarak, eğitim kalitesini sürekli geliştirmek için ellerinden gelen desteği sağlamaya devam edeceklerini de vurgulayan Eskioğlu, “Yeni eğitim dönemine hazırlık çalışmaları devam eden teknik lisemiz, geleceğin meslek sahiplerini donanımlı ve iş dünyasına adapte olabilecek nitelikte yetiştirme misyonuyla önemli bir rol üstlenmeye devam edecektir” ifadelerini kullandı.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir