“Bir Gülüş Bize Yeter” Çocuk Şenliği Başladı

210

Kütahya Belediyesinin organizasyonuyla çocuklar için ücretsiz düzenlenen ve bir ay boyunca devam edecek olan “Bir Gülüş Bize Yeter” çocuk şenliği coşkuyla başladı.

Kütahya Belediyesinin çocuklar için organize ettiği ve bir ay boyunca devam edecek olan “Bir Gülüş Bize Yeter” çocuk şenliği, Belediye Hizmet Binası bahçesinde başladı. Eğitim öğretim yılı boyunca eğitime değer katan uygulamaları bir bir hayata geçiren ve yaz tatilinde de çocukları yalnız bırakmayan Kütahya Belediyesi, şişme oyun grupları, balon, yüz boyama, palyaço, geleneksel oyunlar, pamuk şeker, dondurma, patlamış mısır, çeşitli ikramlar ve yarışmalarla sevimli ziyaretçileri hem doyasıya eğlendirdi hem de sevdikleri tatları bulma fırsatı sundu.
Etkinliğe katılarak çocuklarla ve aileleriyle vakit geçiren Belediye Başkanı Alim Işık, minik yüreklerin eğlencelerine ortak oldu. Geleceğimizin teminatı çocukların hep gülmesi için çalıştıklarını ifade ederek sözlerine başlayan Belediye Başkanı Alim Işık, “Belediyemizin Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü gibi müdürlüklerimizin ortaklaşa düzenlediği etkinliğimize hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Bir gülüş bize yeter, çocuklarımız hep gülsün. Bu etkinliğimiz ay boyunca devam edecek. Çocuklarımızın geleceğe daha iyi hazırlanması, başka şehirlerde olup da niye bizim şehrimizde yok dedikleri etkinlikleri onların ayağına getireceğiz. Burası sizin, belediyemiz sizin. Etkinliklerimize göstermiş olduğunuz ilgi için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Şehrimize, şehrimizin güzel insanları siz değerli hemşehrilerimize ve geleceğimizin teminatı çocuklarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Katkılarınızdan ve katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Her şey gönlünüzce olsun” dedi.
Etkinlikte en az çocukları kadar eğlenen aileler, hem güzel havanın tadını çıkarttı hem de çocuklarının mutluluklarıyla mutlu oldu. Aileler bu tarz etkinliklerin özellikle çocuklara yönelik olmasından dolayı memnun olduklarını ve devamını beklediklerini belirterek Belediye Başkanı Alim Işık’a teşekkürlerini iletti.
ESMAHAN SARAÇOĞLU
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir