Kütahya’da deprem bölgesine kan bağışı

236

Kütahya’da vatandaşlar, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve toplamda 10 ili etkileyen 7,7 büyüklüğündeki deprem sonrasında, deprem bölgesinde oluşabilecek kan ihtiyacının karşılanması için kan bağışında bulunuyor.

Sabah saatlerinden itibaren Kızılay’ın Zafer Meydanı’ndaki kan bağışı tırına gelen vatandaşlar, deprem bölgesine kan bağışlamak için sıraya girdi.
Kan bağışlayan Ali Çal, depremi ilk saatlerinden itibaren öğrendiğini ve yapılan kan bağışı çağrısı ile harekete geçtiğini söyledi.
Yaşanan depremde herkesin birlik olması gerektiğini dile getiren Çal, “Bu olay hepimizin başına gelebilir. Devletimiz çağırdı, biz de geldik. Burada kan bağışında bulunarak deprem bölgesine yardımda bulunacağım. Herkesin bu konuda duyarlı olması gerekiyor. Yaklaşık 1 saattir kan vermek için bekliyorum. Ne kadar gerekirse bekleyeceğim.” dedi.
Kan bağışında bulunmak için Kızılay Kan Bağışı tırına gelenlerden Mustafa Selen de “benim çocuklarım da deprem bölgesindeler. Depremin ilk anından itibaren ayaktayım. Kızılay Genel Başkanının çağrısı üzerine deprem bölgesi için kan vermeye geldim.” ifadelerini kullandı.
Yaşar Çilingir ise düzenli olarak kan bağışında bulunduğunu, bugün de deprem bölgesi için kan bağışlayacağını söyledi.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir