Koronaya karşı “Borel”

701

Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan beraberindeki heyetle birlikte Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler’i makamında ziyaret etti. İkili bölgemizde sürdürülen çalışmaları değerlendirirken, Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, Eti Maden İşletmelerinde üretilen Borel hijyen ürünlerinin tanıtımını yaparak kamu ve özel sektörde yerli ürünlerin kullanılmasını teşvik etmek istediklerini kaydetti.
Başkan Mustafa Güler’de Koronavirüs (COVID-19) salgınıyla ülke olarak mücadele ettiğimiz şu günlerde, hastalığın başlıca yayılma yollarından biri olan el temizliğine yardımcı olmak amacıyla üretilmiş bu yerli ürünleri tüm halkımızın desteklemesi gerektiğini söyledi.
Dünya’da Bor madeninde söz sahibi olan Kütahya’dan insan sağlığını korumak amacıyla üretilen Borel’de alkol bulunmuyor. İçinde yer alan bor ve esansiyel yağlar alkolün oluşturduğu cilt hasarını engelleyip, cilde yumuşaklık veriyor. Bor anti-bakteriyel ve antifungal özelliği olması nedeniyle ekstra hijyen sağlayıp eldeki mikrop ve bakterilerin oluşmasını önlüyor.
Bu arada ziyarette Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, Belediye Başkanı Mustafa Güler’e Milli mücadele yıllarında Fazıl Dağan’ın hatıralarını özetleyen ve Emet’te yaşananları anlatan bir kitap hediye etti. Başkan Mustafa Güler ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Emet Belediye Başkanı ve ekibine çalışmalarında başarılar diledi.
ŞENAY AYDEMİR
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir