‘Tarım ve İnsan’ fotoğrafları sergileniyor

893

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 2018 yılında düzenlenen 10. Tarım ve İnsan konulu ulusal fotoğraf yarışmasında dereceye giren fotoğraflar Kütahya’da sergileniyor.
Tarımın ve toprağın önemi ile ilgili duyarlılığın geliştirilmesi amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından gelenekselleşerek 10.’cusu düzenlenen Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren eserler Kütahya’da, fotoğraf seven ziyaretçileriyle buluştu.
Sergi açılış töreni Kütahya Sera AVM’de gerçekleştirildi. Düzenlenen törene, Vali Yardımcısı Ali Bezirgan, İl Tarım ve Orman Müdürümüz Orhan Özçalık, Denizbank Şube Müdürü Şule İri, TKDK İl Koordinatörü Ahmet Yazar, E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Kasım Demiralp ve davetliler katıldı.
İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Özçalık, burada yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “2009 yılından itibaren Bakanlığımız ve Denizbank ile işbirliği içerisinde gerçekleştirilen “Tarım ve İnsan” konulu fotoğraf sergimizin; 2018 yılında dereceye giren fotoğraflar ile vatandaşlarımızı buluştururken özellikle tarımla iştigal eden insanlarımızın çalışma şartlarını fotoğraflarla bir nebze de olsa yansıtabilmek istedik. 2018 yılının buzağı ölümlerine dikkati çekmek için Bakanlığımızca buzağı yılı olarak ilan edilmesi fotoğraf yarışmamızın ana konusunu oluşturmuştur” dedi.
Özçalık, 2019 Yılı için “Tarım ve İnsan konulu fotoğraf yarışması temasının “Su” olduğunu sözlerine ekledi.
Vali Yardımcısı Ali Bezirgan da böyle bir organizasyonun teşkili için Tarım ve Orman Bakanlığını ve Denizbank’ı böyle bir organizasyonun altına imza attıkları için kutladıklarını belirterek 2019 Yılı teması olan suyun önemini belirterek sözlerini tamamladı.
Toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesini amaçlayan ve Türkiye genelinde düzenlenen yarışma 6 kategoride gerçekleştirilirken, yarışmada dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan 60 adet fotoğrafın yer aldığı 10. Tarım ve İnsan Konulu Fotoğraf sergi 2-6 Eylül 2019 tarihleri arasında gezilebilecek.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir