Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde başarılı kalp ameliyatları

976

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Çekirdekçi, Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çok sayıda başarılı kalp ameliyatı gerçekleştirdiklerini bildirdi.
Son olarak tedavi için Almanya’dan Kütahya’ya gelen kalp-damar hastasına başarılı bir operasyon gerçekleştirdiklerini belirten Çekirdekçi, şu bilgileri verdi:
“Hastanemizde tıbbın hemen hemen tüm branşlarında sağlık hizmetleri verilmektedir. Hastanemizin en önemli birimlerinden olan kardiyoloji ve kalp damar cerrahisi klinikleri teknik donanım, akademisyen, deneyimli ve nitelikli personel bakımından çok üst düzeyde. Biz şu anda erişkin bir insanda ameliyat gerektiren kalp hastalıklarının tamamına operasyon yapabiliyoruz. Yılın başından beri hastanemizde 100’e yakın açık kalp ameliyatı gerçekleştirdik. Çok kısa sürede ölümcül hale gelebilen kalp yırtılmaları ameliyatlarında ekip olarak başarılıyız ve bölge hastanesi durumundayız.”
Çekirdekçi, Türkiye’nin tıp alanında da artık Avrupa ülkeleriyle yarışır duruma geldiğini vurguladı.
KSBÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Cem Algın da üniversiteye bağlı Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinin başta kalp damar cerrahisi olmak üzere birçok branşta başarılı hizmetler sunduğunu ve çevre illerden çok sayıda hastanın tedavi için Kütahya’yı tercih ettiğini aktardı.
Yurt dışından gelerek Kütahya’da baypas ameliyatı olan ve sağlığına kavuşan Kazım Altınel ise Almanya’da gittiği bir klinikte rahatsızlığına teşhis konulamadığını, tedavisi için memleketi Kütahya’ya geldiğini belirterek, “Kendimi Türk hekimlerine emanet ettim. Onlarda sağ olsunlar yaptıkları ameliyatla tıkanan damarlarımı açarak sağlığıma kavuşmama sebep oldular.” ifadelerini kullandı. AA
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir