“Kalemimi Ver Geleceğimi Yazayım Projesi”

1232

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Orman Fakültesi Orman Endüstri Mühendisliği Öğrenci Kulübünün (OREM) “Kalemimi Ver Geleceğimi Yazayım” adlı projesi kapsamında, Kütahya’nın Emet ilçesine bağlı Örencik köyündeki okulda etkinlik düzenlendi.
Etkinlik kapsamında köydeki okuldaki öğrencilere hazırlanan hediye paketleri proje gönüllerince dağıtılırken, kurulan atölyede ise öğrencilerle kağıt üretimi yapıldı.
Proje koordinatörü Öğretim Üyesi Dr. Öznur Özden, AA muhabirine yaptığı açıklamada, OREM olarak “Kalemimi Ver Geleceğimi Yazayım” isimli sosyal sorumluluk projesini 10 yıl önce başlattıklarını hatırlattı.
Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle her yıl seçilen köy okullarında öğrencilerle buluştuklarını anlatan Özden, şöyle konuştu:
“Projenin ana teması doğrultusunda öncelikle seçilen okul öğrencileri için kırtasiye ağırlıklı hediye paketleri hazırladık. Ayrıca okulların idarelerinin istekleri doğrultusunda okul için gerekli ihtiyaçları karşılamaya çalıştık. Bu yıl 10’uncu etkinliğimiz ve 2019 yılı için Kütahya’yı seçtik. Ayrıca projemize destek vermek isteyen Kütahya’daki bir kağıt fabrikası tarafından okula çeşitli kağıt ürünleri iletilecek. Tespit ettiğimiz öğrenci ihtiyaçları da daha sonraki günlerde okullarımıza ulaştırılacak.”
Emet Milli Eğitim Müdürü Mustafa Cöre de projede emeği geçenlere teşekkür etti.AA
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir