Tehlikeli metruk yapılar yıkılıyor

1012

Kütahya’da metruk halde bulunan ve can ve mal güvenliğini tehdit eden kullanılamaz durumdaki terk edilmiş yapılar, Kütahya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yıkılıyor.
Halkın can ve mal güvenliğini tehdit eden kullanılamaz durumdaki terk edilmiş metruk haldeki yapılar, Kütahya Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu üyeleri ve Kültür ve Tabiat Varlıkları Bölge Koruma Kurulu Müdürlüğü yetkililerinin ve Kütahya Belediyesi Koruma, Uygulama ve Denetim Bürosu (KUDEB) ekiplerinin aldığı yıkım kararları sonrası, Kütahya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yıkımı gerçekleştirilmeye başlandığı bildirildi.
Alınan yıkım kararlarının ardından gerekli işlemlerin tamamlanmasıyla, Kütahya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri zaman kaybetmeden yıkım işlemini gerekli güvenlik önlemlerini alarak, Kütahya Belediyesi Koruma, Uygulama ve Denetim Bürosu (KUDEB) yetkilisi Mimar Süreyya Kalaycı gözetiminde gerçekleştiriyor.
Kütahya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri son olarak, Mecidiye Mahallesi Kader Sokakta Bulunan 2 Adet metruk yapının yıkımını gerçekleştirerek hafriyatlarını kaldırdı. Yıkımlar sonrası yıllardır vatandaşlar tarafından şikayetlere konu olan Mecidiye Mahallesi Kader Sokağın diğer sokaklarla olan yol bağlantısı sağlanmış oldu.
Metruk binalar konusunda vatandaşlardan gelen talepleri değerlendirmeye alan Kütahya Belediyesi Koruma, Uygulama ve Denetim Bürosu (KUDEB) ekipleri, yıkılacak derecede tehlikeli mail-i inhidam durumundaki yapılardan tescilli ve tescilliye komşu taşınmazları, Kütahya Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu üyeleri ve Kültür ve Tabiat Varlıkları Bölge Koruma Kurulu Müdürlüğü ile birlikte yerinde inceliyor.
İncelemeler sonucunda ekipler, Pirler Mahallesi, Karadonlu Sokakta bulunan yıkılacak derecede tehlikeli mail-i inhidam durumundaki tescilli yapının ve Mecidiye Mahallesindeki tescilliye komşu metruk haldeki yapının da ivedilikle yıkılmasına, Meydan Mahallesi, Meydan Caddesinde bulunan tescilli yapıların da mail-i inhidam raporlarının ve projelerinin kurula iletilmesinin kararını verdi.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir