T.C. KÜTAHYA 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2018/41 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

1313

T.C.
KÜTAHYA
1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/41 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kütahya İl, Merkez İlçe, Siner Mahallesi, 239 Ada, 6 Parsel, 364,47 m2 yüzölçümlü Arsa vasıflı taşınmaz
Taşınmaz çevresinde Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi, Özel okullar, Futbol sahası, boş arsalar, park ve marketler bulunmaktadır, Bölge genel olarak alt- orta ve üst- orta düzey gelir grubu tarafından yerleşim ve yatırım amaçlı olarak talep görmekte olup günden güne gelişmektedir. Günlük ihtiyaçlar yakın mesafede yer alan Zafer caddesi üzerinden karşılanabilmektedir, Ulaşım için toplu taşıma araçları durağı aynı cadde üzerindeyer almaktadır, Taşınmaz genel itibariyle 3-4 katlı apartman ve site tarzı yapılar ile 1-2 katlı müstakil yapılardan oluşan bir bölgede yer almaktadır. Bölgede ulaşım sorununun olmaması gelişmekte olan bir bölge olması taşınmazın değerine olumlu yönde yansımaktadır.
Adresi : Siner Mahallesi Merkez KÜTAHYA
Yüzölçümü : 364,47 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Taşınmaz uygulama imar planında 5m.ön bahçe,3 m. Yanbahçe, ayrık nizam 4 kat, TAKS=35, KAKS:1,40 olan yapı adasında kalmaktadır. Çok hassas kullanım alanları ve uygun alan (U.A.) içerisindedir.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 10/05/2019 günü 10:20 – 10:30 arası
2. Satış Günü : 13/06/2019 günü 10:20 – 10:30 arası
Satış Yeri : KÜTAHYA ADLİYESİ HUKUK MAHKEMELERİ EK BİNA2. SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU (DEVLET HASTANESİ KARŞISI)
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/41 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
Ramazan DEMİR
Satış Memuru 126229
KÜTAHYA ZAFER GAZETESİ 06.04.2019
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir