DPÜ’de ISSA Paydaş Toplantıları Başladı

1120

DPÜ Dış İlişkiler Koordinatörlüğünce yürütülmekte olan 14-18 yaş arası bireylerin Okul Devamsızlığını Önlemeye Yönelik Avrupa Birliği Erasmus+ ISSA Projesi’nin (Improving Solutions For Student Absenteeism) paydaş toplantısı DPÜ’nün ev sahipliğinde düzenleniyor.
DPÜ Dış İlişkiler Koordinatörlüğünce yürütülmekte olan ISSA Projesi’nin paydaş toplantısı DPÜ’nün ev sahipliğinde başladı.
Rektörlük Kırmızı Salon’da yapılan günün ilk toplantısı Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kaan Erarslan’ın açılış konuşmasıyla başladı. Konuşmasını İngilizce olarak yapan Erarslan, gerçekleştirilen projede gelinen son noktayla ilgili 9 ülkeden gelen katılımcıları bilgilendirdi ve proje sonuçlarının tüm dünya ile paylaşılacağını açıkladı.
Erarslan’ın ardından söz alan proje koordinatörü Doç. Dr. Oktay Şahbaz, “Üniversitemizdeki ilgili birimlerin katkısıyla çok önemli bir proje gerçekleştirdik. Dünyanın çeşitli yerlerinden gelen katılımcıların katkılarıyla bir sonuç bildirisi hazırlayıp bunu tüm dünya ile paylaşacağız. Gelinen bu sürecin sonunda çok mutlu olduğumu sizlerle paylaşmak istiyorum” diyerek proje boyunca gerçekleştirilen etkinlikleri İngilizce olarak sundu.
Toplantının Yabancı Diller Yüksek okulunda gerçekleştirilen ikinci bölümünde Öğr. Gör. Funda Yıldız, uluslararası katılımcılar için hazırladığı Survival Turkish başlıklı sunumunda Türk alfabesinin harflerini ve söylenişlerini örneklerle anlatması uluslararası katılımcılar tarafından memnuniyetle karşılandı. Yıldız’ın sunumunun ardından uluslararası katılımcılar kendi sunumlarını yaptılar.
Etkinliğin ilk günü, projenin araştırmacısı Öğr. Gör. Berrin Demir’in Erasmus+ KA2 Stratejik Ortaklık konulu sunumunun ardından Evliya Çelebi Yerleşkemizdeki turla sona erdi.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir