‘Dumlupınar’a YHT istasyonu kurulmalı’

828

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Dumlupınar’ın tüm ülkede tanınması adına ilçeye Yüksek Hızlı Tren (YHT) istasyonu kurulması ve ziyaretçilere yaşanan tarihi olayların yerinde anlatılması gerektiğini belirtti.
MHP Kütahya Milletvekili Erbaş seçim çalışmaları kapsamında MHP Dumlupınar Belediye Başkan adayı Niyazi Tezcan ile birlikte Dumlupınar’da vatandaşlarla buluştu.
Burada yaptığı ziyaretlerde Dumlupınar’ın Türkiye için çok önemli bir yere sahip olduğunun altını çizen MHP Milletvekili Ahmet Erbaş, Dumlupınar’ın öneminin tüm yurtta çok iyi anlatılmasının gerektiğini belirtti.
Dumlupınar ilçesine yüksek hızlı tren istasyonunun kurulmasının gerektiğini söyleyen Erbaş, “Karayolu ile veya tren ile buradan geçen vatandaşlar üzerinde bulunduğu toprakların bu ülkenin bağımsızlığında ne kadar öneme sahip olduğunun farkına varmalıdırlar. Çok kısa süre dahi olsa 30 Ağustos 1922 tahinde yaşanan zaferin nasıl kazanıldığını hissetmeli ve o ruhu yaşamalıdır. Bu nedenle de Dumlupınar ilçemize yüksek hızlı tren istasyonu kurulmalıdır. Malazgirt’te bize emanet bırakılan vatanımızı Çanakkale’de emanete sahip çıkarak, çıkartma kuvvetlerine dur diyen ve Dumlupınar’da bu vatan benimdir parçalatmam diyerek bu vatan için canını veren aziz şehitlerimiz için buradan geçecek olan tren istasyonda üç dakika durmalı, bu üç dakikada da yolculara bu toprakların nasıl kazanıldığı ve ne kadar önemli olduğu anlatılmalıdır. Buraya istasyon kurulması için Kütahya Milletvekili olarak çalışacağım” dedi.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir