Eğitim-Bir-Sen’den Pakistan ziyareti

942

Eğitim-Bir-Sen Kütahya 1 No’lu Şube Başkanı Fatih Köse, Genel Başkan Yardımcıları Atilla Olçum, İHH Genel Başkan Yardımcısı Said Demir ve şube başkanları ile birlikte Pakistan ziyaretinde bulundu.
Yetimhaneler, Maarif Vakfı ve büyükelçiliği ziyaret ettiklerini belirten Köse, gezi ile ilgili gözlemlerini aktardı.
Pakistan’da İHH ve Khubaib Vakfının yönetiminde bulunan Sargado Kız Yetimhanesi ve Koleji, Keşmir bölgesinde Rara Yetimhanesi ve Kolejini, Haripur Yetimhanesi ve Kolejini ziyaret ettiklerini ifade eden Başkan Köse, “Burada bulunan öğrencilere Türkiye’den getirilen hediyeler takdim ettik, yetimler ile gün boyu bir arada bulunarak eğlenceli etkinlikler yaptık, kız ve erkek yetimhanelerinde kalan yetim öğrencilerin nezih bir ortamda barınmalarından sosyal ve sportif faaliyetlerdeki başarılarına ve eğitim öğretimin belli bir niteliğe ulaşmış olmasına şahit olmanın mutluluğunu yaşadık. Bu vesileyle ifade etmek isterim, biz Eğitim-Bir-Sen Kütahya 1 No’lu Şube olarak, İHH İnsani Yardım Vakfı ile birlikte,2013’den beri Pakistan’ın da içinde yer aldığı dünyanın farklı coğrafyalarından yetimlerle Kütahya’lı öğrencilerimizin “Her Sınıfın Yetim Kardeşi Var” projesi kapsamında yetim kardeş edinerek projeye destek olduklarını görüyoruz bu durum bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Kütahya’da öğrenim gören öğrencilerimiz tarafından bu yıl yaklaşık 300 yetime daha kardeş olundu. Bu projenin yürütülmesinde emeği olan öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyor çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.
Ziyaretin son gününde Maarif Vakfı ve Büyükelçilik ziyareti gerçekleştirildi.
Maarif Vakfı okulundan alınan bilgilere göre Pakistan’da bulunan 76 okulun eğitim öğretime devam ettiği belirtildi.
Büyükelçilik ziyaretinde Büyükelçi Mustafa Yurdakul ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Keşmir Eğitim ve Teknoloji Bakanı Dr. Muhammed Beşir Abbasi de Keşmir ziyaretine eşlik etti.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir