Başkan adayı görme engellilere kitap okudu

937

AK Parti Belediye Başkan adayı Ahmet Sami Kutlu seçim çalışmaları kapsamında Altı Nokta Körler Derneğini ziyaret etti. Dernek başkanı İsmail Barış ve üyeleri tarafından dernek kapısında karşılanan AK Parti Belediye Başkan adayı Kutlu, “Kitabımın Sesi Olur Musun?” projesiyle görme engellilerin sesi oldu.
Altınokta Körler Derneği Kütahya Şubesi tarafından hazırlanan “Kitabımın Sesi Olur Musun?” projesine destek olan Kutlu, “Kitabımın Sesi Olur Musun?” projesi kapsamında Ordinaryüs Profesör Doktor Ali FuadBaşgil’in “Gençlerle Baş Başa” adlı eserini seslendirdi.
Ziyaretten büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Altı Nokta Körler Derneği başkanı İsmail Barış, “AK Parti Kütahya belediye Başkan Adayı Sayın Ahmet Sami Kutlu bugün şubemizi ziyaret ederek geçtiğimiz haftalarda başlatmış olduğumuz kitabımın sesi olur musun projesi kapsamında bugün kitabımızın sesi oldu. Yapmış olduğu ziyaretten dolayı kendisine şahsın üyelerin ve Derneği adına teşekkür ediyorum” dedi.

ENGELLİLERE CİDDİ HAKLAR VERİLDİ
Dernek tarafından yapılan çalışmaları takdirle izlediklerini belirten AK Parti Belediye Başkan adayı Ahmet Sami Kutlu, “Yaptığınız projeleri yakından takip ediyorum. En son yaptığınız “Kitabımın Sesi Olur Musun?” projesini takdirle karşıladım ve kitabınızı seslendirerek sizlere destekçi oldum. Türkiye son on yılda ekonomik açıdan büyük atılımlar yapmıştır. Engellilere yönelik çok ciddi sosyal haklar verilmiştir. Engelli vatandaşlarımıza evde bakım ücreti gibi birçok haklar sağlandı. Engelliler için devletimiz her ay bu düzenli ödeme yapılmaktadır. Yine engelli istihdamında büyük artış gözlenmektedir. Dolayısı ile devlet engelli vatandaşlarımıza ekonomik ve sosyal hak imkanını kanunlarla ortaya koyuyor ve uyguluyor. Sizlere olan desteğimiz her zaman devam edecektir” diye konuştu.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir