Bakan Selçuk Kütahya’daydı

995

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bazı ziyaretlerde bulunmak ve programlara katılmak üzere Kütahya’ya geldi.
Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “2023 Eğitim Vizyonu” çerçevesinde bir dizi ziyaret ve toplantılara katılmak üzere Kütahya’ya geldi. Bakan Selçuk’un Kütahya’daki ilk ziyareti Vali Dr. Ömer Toraman’a oldu.
Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk; Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, AK Parti Kütahya Milletvekilleri İshak Gazel ile Ceyda Çetin Erenler, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Kütahya Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Ertaş, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Vali Yardımcıları Halil İbrahim Ertekin, Arif Yalçın, Ali Bezirgan, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit ile diğer protokol üyeleri tarafından karşılandı.

“KÜTAHYA’NIN EĞİTİM FOTOĞRAFINI ÇEKECEĞİZ”
Şeref Defterini imzalayan Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kütahya ziyareti hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Kütahya’daki eğitim çalışmalarının daha iyi bir noktaya ulaşması için istişarelerde bulunulacağını kaydeden Bakan Selçuk, “Kütahya’ya arkadaşlarımızla beraber bir ziyaret planladık. Aslında bu ziyaretleri birçok ilimizde planlayarak ve her ziyaretimizde de söz konusu ilimizin eğitimle ilgili her türlü ihtiyacını ve fotoğrafını çekmek noktasında girişimlerimiz oluyor. Buradaki değerli arkadaşlarımızla birlikte Kütahya için ne yapabiliriz, nasıl daha ileri gidebiliriz, alınması gereken tedbirler nedir? Bu konularda istişarelerimiz olacak. Okul yöneticisi arkadaşlarımızla, öğretmenlerimizle, meslektaşlarımızla beraber toplantılar yapacağız. Yapılan değerlendirmeler sonucunda da varsa alınması gereken tedbirler ve yeni önlemler üzerinde hep birlikte yoğunlaşacağız” dedi.

“ÇALIŞMALARI DESTEKLEMEK İÇİN KÜTAHYA’DAYIZ”
Vali Dr. Ömer Toraman ile eğitimde emeği geçenlere teşekkür eden Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Başta Sayın Valim olmak üzere buradaki bütün çalışma arkadaşlarıma gösterdikleri çabalardan ve verdikleri emeklerden dolayı teşekkür ediyorum. Burada sayın vekillerimiz, il başkanımız ve diğer bütün bürokrasideki arkadaşlarımız zaten Kütahya’nın gelişmesi ve kalkınması için elinden gelenin fazlasıyla yapıyorlar. Biz de bu çalışmaları desteklemek ve yönlendirmek amaçlı olarak buralara geliyoruz. İnşallah güzel ve faydalı bir ziyaret olacak” ifadelerini kullandı.
Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u Kütahya’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti belirten Vali Dr. Ömer Toraman, günün anısına Bakan Selçuk’a çini vazo takdim etti.
Şeref Defterini imzaladıktan sonra Vali Toraman’ın makamına geçen Bakan Selçuk, Kütahya il protokolünün de yer aldığı ziyarette Kütahya’nın eğitim durumu hakkında bilgiler aldı, istişarelerde bulundu.
Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, valilik ziyaretinin ardından beraberinde Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman ve Kütahya il protokolü üyeleriyle birlikte Sevgi Yolu’ndaki esnafları ziyaret etti. Esnaflarla bir süre görüşen Bakan Selçuk, işlerinde kolaylıklar diledi.

İL EĞİTİM DEĞERLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI
Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğünde, Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un katılımıyla “Eğitim Değerlendirme Toplantısı” gerçekleştirildi. Toplantıya; Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Yusuf Büyük, Vali Yardımcısı Arif Yalçın, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile şube müdürleri katıldı. 2023 Eğitim Vizyonu’nun konuşulduğu toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Kütahya’daki eğitim faaliyetleri hakkında sunum eşliğinde detaylı bilgiler verdi.

AYSEL – SELAHATTİN ERKASAP SOSYAL BİLİMLER LİSESİNİ ZİYARET ETTİ
Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kütahya programına Aysel – Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi ile devam etti.
Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Okul Müdürü Ahmet İren, öğretmenler ve öğrenciler tarafından karşılandı. Okulda ilgi ve sevgiyle karşılanan Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğrencilerle sohbet edip, sorular sordu, sorularına yanıt verdi.
Öğrenciler tarafından okul koridorlarında oluşturulan Edebiyat, Tarih, Matematik ve İngilizce Sokaklarını gezen Bakan Selçuk, adını Şair Faruk Nafız Çamlıbel’in Çoban Çeşmesi’nden alan çeşmeden su içti, Divan Bahçesi’nde öğrencilerle birlikte “Kütahya’nın Pınarları” türküsünü söyledi.
Eğitim Araçları Müzesi’nde de incelemelerde bulunan Bakan Ziya Selçuk, öğretmenlerle bir araya geldi. 2023 Eğitim Vizyonu hakkında istişarelerde bulunulan ziyarette Bakan Selçuk öğretmenlerin istek ve arzularını dinledi.

MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ VE PANSİYON PROTOKOLÜ İMZALANDI
Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okul ziyaretinin ardından eğitime destek veren Kütahyalı iş adamları ve STK Temsilcileri ile bir araya geldi.
Gülümser Hatun Termal Otel’de düzenlenen programa Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, AK Parti Kütahya Milletvekilleri İshak Gazel ile Ceyda Çetin Erenler, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Yusuf Büyük, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Vali Yardımcısı Arif Yalçın, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, diğer protokol üyeleri, iş adamları ve STK Temsilcileri katıldı.
Programda, Kütahya Valiliği ile Tavşanlı Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi arasında Kütahya’nın Tavşanlı ilçesi Çukurköy Mahallesi’ne “14 derslikli mesleki eğitim merkezi ve 100 öğrenci kapasiteli öğrenci pansiyonu” yapılması için protokol imzalandı.
Protokole; Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, Tavşanlı Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Yasin Demirci birlikte imza attı. Program, Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından eğitime destek veren iş adamlarına Teşekkür Belgesi verilmesiyle sona erdi.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir