En güzeli için yarıştılar

1014

Din öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından her yıl organize edilen imam hatip okulları arası Hafızlık, Ezan ve Kur´an´ı güzel okuma yarışmalarının ilçeler arası kategorisine, bu yıl Seydi Resul imam Hatip Ortaokulu´nda yapıldı.
Meslek Yüksekokulunda gerçekleştirilen yarışma saygı duruşu, İstiklal Marşı´nın okunması ve Kur´an tilavetiyle başladı.
Yarışmaya İmam Hatip Ortaokullarından katılan 35 kız ve erkek öğrenci Kur´an´ı Güzel Okuma, Hafızlık ve Ezan Okuma kategorilerinde birbirleriyle yarıştı.
Jüri üyeliklerini DPÜ İslami İlimler Fakültesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi Bölümü Öğretim Görevlisi Abdullah Çakır, İl Müftülüğü Vaizi Yahya Özen, Simav Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Türkhan ve Tavşanlı Anadolu İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmeni Altan Ak´ın yaptığı yarışmada dereceye girenlere ödülleri Belediye Başkanı Fatih Çalışkan, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, İl Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Sak ve AK Parti İlçe Başkanı Ali Var tarafından verildi.
Yarışmalarda kızlar kategorisinde Kuran´ı Kerim´i güzel okuma yarışmalarına 12 ve hafızlık kategorisine 2 öğrenci katıldı.
Erkekler kategorisinde ise Kuran´ı güzel okuma yarışmasına 10, hafızlık yarışmasına 1, ezan yarışmasına da 11 öğrenci katıldı.Yarışma neticesinde imam hatip ortaokulları kız kategorisinde Kuran´ı Kerim´i güzel okuma yarışmasında Tavşanlı Şeyh Edebali İmam Hatip Ortaokulu´ndan Hatice Hümeyra Şen birinci, Tavşanlı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ortaokul öğrencilerinden Yağmur Özerdem ikinci, Tavşanlı Fatih İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Elif Reyyan Özdemir üçüncü oldu.
Kızlar kategorisindeki hafızlık yarışmasında Tavşanlı Fatih İmam Hatip Ortaokulu´ndan Hayrunnisa Karaman birinci, Gediz Bir Eylül İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Cemrenur Satılmış da ikinci oldu.
Erkekler kategorisinde yapılan Kur´an´ı güzel okuma yarışmasında Gediz byir Eylül İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Mehmet Budak birinci, Aslanapa İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Emirhan Ergün ikinci, Tavşanlı Fatih İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Muhammed Yusuf Gürbüz ise üçüncü oldu.
Ezanı güzel okuma kategorisinde;
Balıköy İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Emrullah Güngör birinci,
Gediz Bir Eylül İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Mustafa Suna ikinci,
Tavşanlı Fatih İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Mustafa Uçar da üçüncü oldu.
Hafızlık kategorisinde ise erkeklerden Tavşanlı Fatih Hatip Ortaokulu öğrencisi Kenan Ayaz birinci oldu.
Bu hayırlı ve güzel faaliyetin Hafızlık, Ezan ve Kur´an´ı güzel okuma noktasında öğrencilerimizde bir farkındalık oluşturmasına vesile olmasını ve bu doğrultudaki hayırlı çalışmaların artarak devam etmesini temenni ediyoruz.
MUSTAFA DEMİRBAŞ
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir