Vali Nayir onuruna veda yemeği

955

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kütahya Valiliğinden Sakarya Valiliğine atanan Vali Ahmet Hamdi Nayir onuruna veda yemeği düzenlendi.
Veda yemeğine Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Kütahya Milletvekilleri Ceyda Çetin Erenler ile Ahmet Erbaş, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Evren Akbey, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Celal Yücel, İdare Mahkemesi Başkanı Ertuğrul Turan, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Vali Yardımcıları Mustafa Güney, Halil İbrahim Ertekin, Arif Yalçın, Kenan Eskin ile Ali Bezirgan, kaymakamlar, KÜTSO Başkanı İsmet Özotraç, KÜTSO Meclisi Başkanı Nafi Güral, Kütahyalı iş adamları Rıza Güral ile İsmet Güral, STK Temsilcileri ve daire müdürleri katıldı.

“KÜTAHYA’DA BİRLİK SAĞLADINIZ”
Vali Ahmet Hamdi Nayir’in 2,5 yıllık görev süreci içerisinde Kütahya’da öneli bir birlik ve beraberlik sağladığını belirten AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş, “Sizi tanıdığımıza çok mutlu olduk. Siyaset kurumuna verdiğiniz değer ve birlikte hareket etme gayretiniz, uyumunuz, buna verdiğiniz değer bizim için son derece kıymetlidir. Bundan sonraki görev yerinizde muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

“SAKARYA ÇOK ŞANSLI”
Vali Ahmet Hamdi Nayir ile çalışma imkanı bulduğundan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Yardımcısı Ali Bezirgan, “2,5 yıllık görev süreniz içerisinde 1,5 yıl sizinle çalışma imkanı elde ettim. Bütün kamu görevlileri ve özel sektörün değerli temsilcilerinden sizinle ilgili çok olumlu ifadeler edindim. Ben de bizzat buna tanık oldum, katıldım. Her cuma fabrikaları, her çarşamba günleri okulları gezdiniz. Bu eğitime ve sanayiye vermiş olduğunuz önemin bir göstergesidir. Sizinle çalıştığımız süre zarfında derdimizi anlatamayacağımız hiçbir konu olmadı. Çok rahat yaklaşılabilen, insancıl, bir o kadar da görevine bağlı, çalışkan bir mülki idare amiri olarak tanıdım ve bundan dolayı çok mutluyum. Sakarya çok şanslı. Kıskanıyoruz, üzülüyoruz; ama huzur içerisindeyiz. Sakarya sizin için hayırlı olsun” diye konuştu.

“SAĞDUYULU VE KARARLI ÇALIŞMALAR YAPTI”
2,5 yıllık görev sürecinde Vali Ahmet Hamdi Nayir’in tecrübesi ve kararlılığı sayesinde Kütahya’nın önemli kazanımlar elde ettiğine dikkat çeken Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, “Sayın Valimiz en sıkıntılı dönemde Kütahya’da valiydi. 15 Temmuz darbe girişimi sürecini Sayın Valimizin sakinliği ve devlet tecrübesiyle sıkıntısız bir şekilde yaşadık. Herkese gösterdiği nezaket, sıcakkanlılık farkındalık yarattı Kütahya’da. Sayın Valimizden çok tecrübe kazandık, çok faydalandık. Kütahya’da ‘Bizim Bilecik’ diye bahsederdi, Sakarya’da da ‘Bizim Kütahya’ diye bahsetmesini arzu ediyoruz. Kütahya’ya katkıları ve sağduyulu tavrından, hizmetlerinden dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi.

“ÖRNEK BİR İDARECİLİK YAPTI”
AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler ise Vali Ahmet Hamdi Nayir’in örnek bir idareci olduğunu belirterek “Sayın Valimiz Kütahya’ya hızlı bir giriş yaptı. 15 Temmuz’da başlayan süreçte birlikteydik. O günden bugüne dek geldiğimiz süreçte her konuda sakinliğiyle, yöneticiliğiyle çok güzel idarecilik örneğini bizlere gösterdi. Kendisine çok teşekkür ediyorum. İnşallah Sakarya’da da güzel ve başarılı hizmetlerini sürdürecektir” ifadelerini kullandı.
Kütahya’da görev yapmaktan duyduğu mutluluğu paylaşan Vali Ahmet Hamdi Nayir veda konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“KÜTAHYA BANA CESARET VE GÜVEN VERDİ”
2,5 yıl benim için çok kıymetli bir yıl oldu. Hem Kütahya’mızı hem de Kütahyalılarımızı tanımaktan gerçekten mutluluk duydum. Bu ilin zenginlikleri bana da cesaret ve güven verdi. Geleceğe ait olan düşüncelerimiz mutlaka daha da parlak hale gelmiş oldu. Her şeyden önce kaymakamlarımızla, daire amirlerimizle uyumu gerçekleştirmeye çalıştık, zannediyorum ki o yönde güzel bir başarı elde ettik.

“ZOR BİR DÖNEM GEÇİRDİK”
Bu toprakların görmüş olduğu en büyük ihaneti yaşadık. Her ne kadar buradaki jandarma ve tugayımız buna katılmasa bile ekranlarda görmüş olduğumuz görüntüler bize travma olarak yetti. O akşam gerçekten çok farklı bir ortamı yaşadık. Eğer Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ekranlara ulaşamamış olsaydı durum bugünkü gibi olmayabilirdi. Eğer o hain eller Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ulaşmış olsaydı yine bugünkü gibi olmayabilirdi. Cenabıhakk’ın yardımı, milletimizin milli iradeye olan bağlılığıyla güzel bir şey başarıldı.

“15 TEMMUZ SONRASINDA ÇOK TİTİZ ÇALIŞTIK”
Bugün geldiğimiz nokta da bu ihanet şebekesinin bu topraklardan silinmesini netice verecek tarzda cereyan etti. Bu dönemler hassas dönemler. Sapla saman birbirine karışmasın, kurunun yanında yaş yanmasın diye arkadaşlarımızla titiz bir şekilde çalıştık. Çünkü bu ağır bir travmaydı. Bu travmadan suçsuz olanların etkilenmemesi için mülki idare olarak adliyeyle de yardımlaşarak güzel işler yapmaya çalıştık. Hiçbir zaman bu mücadeleyi zayıflatmadık ama bu mücadele sırasında az da olsa hata ihtimali vardır diye daha tedbirli ve temkinli çalışmayı amaçladık.

“HEM EVİMİN HEM İŞ YERİMİN KAPISI KÜTAHYALILARA AÇIK”
Güzel şeyler yaşadık. UNESCO süreci de onlardan biriydi. Bu topraklarda sahip olunan kültür, tarih, sanat değerlerini tanıtmak için en güzel manivelalardan biriydi. Benden önceki Valimizin oluşturduğu o zincirin sağlam halkalarını oluşturmaya çalışarak onlara da destek vermeye çalıştık. 2,5 yıllık süre içerisinde geriye dönüp baktığımızda hatırlayacağımız hep güzel şeyler oldu. Geride bizi sıkıntıya sokacak şeyler yaşamadık diye düşünüyoruz. Güzel dostluklar oluşturduk diye düşünüyoruz. Bütün ilçelerimiz ve köylerimizle birlikte gerçekleştirebildiğimiz altyapı faaliyetleri ve yeni ortaya çıkan kamu binalarıyla birlikte Kütahya’mız daha güzeline ulaşma gayretinde olacak. Kütahya’mızdan ayrılırken istinasız tüm Kütahyalılara varsa bende hakları helal ediyorum, onların da bizde hakları varsa talep edebilirler ama onların haklarını helal etmesini talep etmek durumundayız. Sakarya’da sizlere açık kapımız var. Hem evimiz hem de iş yerimiz Kütahyalılara açık olacak. Kütahya’dan alacağımız güzel haberler bizi oralarda da sevindirecek. İnşallah Kütahya’da bu güzelliklere yeni güzellikler katılır, biz de onlardan haberdar oluruz.
Vali Ahmet Hamdi Nayir konuşmalarının ardından katılımcılarla tek tek tokalaşarak helallik istedi.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir