Enflasyonla mücadele kampanyasına Kütahya’dan destek

870

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) İsmet Özotraç, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğince (TOBB) başlatılan “Enflasyonla Mücadele Kampanyası”nı son derece önemli bulduklarını ve desteklediklerini bildirdi.

“KAMPANYAYI ÖNEMLİ BULUYOR VE DESTEKLİYORUZ”
Özotraç, düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada, Türk özel sektörünün, devletle birlikte topyekün bir duruş sergileyerek, elini taşın altına koyduğunu belirtti.
Fiyat istikran makro ekonominin durumunu yansıtan en önemli göstergelerden biri olduğunu dile getiren Özotraç, şunları söyledi:
“Türkiye 2002’den sonra mali ve siyasi istikrarla birlikte fiyat istikrarı konusunda da çarpıcı bir iyileşme elde etmiş, enflasyonun tek haneli seviyelere düşmesi sağlanmıştır. Son dönemde döviz kurlarında yaşanan olağandışı hareketlerin de etkisiyle enflasyon oranı yeniden çift hanelere çıkmıştır. Artan enflasyon hem alım gücü düşen vatandaşlarımızı, hem de artan girdi maliyetleri ve faizler nedeniyle firmalarımızı olumsuz etkilemektedir. Tüm bu sıkıntıları aşmak için, Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın liderliğinde başlatılan Enflasyonla Mücadele Programını son derece önemli buluyor ve destekliyoruz. Zira enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu, ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir.”

“TEK YÜREK VE TEK SES OLMALIYIZ”
Enflasyonla mücadelenin aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle de mücadele olduğunu ifade eden Özotraç, şöyle devam etti:
“81 il ve 160 ilçede Odalarımız ve Borsalarımız Enflasyonla Mücadeleyi sahiplenmekte ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışma başlatmaktadır. Bu noktada özellikle vurgulamak isteriz ki, bu mücadeleye toplumun tüm kesimleri ne kadar güçlü destek olursa, etkisi de o kadar büyük olur. Reel sektörden finans sektörüne, kamudan vatandaşlarımıza kadar, tüm Türkiye olarak aynı hedefe kenetlenmeliyiz. Hepimiz tek yürek ve tek ses olursak, enflasyonla mücadelede de netice alacağımıza eminiz. Hem firmalarımızın hem de milletimizin, enflasyonla topyekün mücadeleye en geniş şekilde katılacaklarına inancımız tamdır. Biz de, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası olarak, tüm oda ve borsa üyelerimizin desteğini ve bu kampanyaya katılımlarını rica ediyor ve bekliyoruz. İnanıyorum ki, Kütahya olarak gereken fedakârlığı gösterip,’ ülkemiz ve milletimiz için başlatılan bu iktisadi mücadele de en ön cephede yer alacağız.
Kamu ve özel sektör arasındaki bu güçlü koordinasyon ve istişareyle, içinden geçtiğimiz bu zorlu süreci de geride bırakacağız.”
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir