Yeni üniversite yüzde 100 doldu

901

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde (KSBÜ) doluluk oranının yüzde 100’e ulaştığı ve hiç boş kontenjan kalmadığı bildirildi.
KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, gazetecilere yaptığı açıklamada, kısa süre önce Kütahya Dumlupınar Üniversitesinden sağlıkla ilgili bölümlerin ayrılarak Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesinin kurulduğunu, sağlık temalı bir üniversite olarak Türkiye’nin ilkleri arasında yer aldığını hatırlattı.
Bu hafta itibarıyla KSBÜ’de yeni eğitim-öğretim yılına başlandığını belirten Kavuncu, şöyle konuştu:
“Mevcut tıp fakültesi ve sağlık bilimleri fakültesinin devam eden öğrenci eğitimlerinin yanı sıra bu sene ilk defa diş hekimliği fakültesine de öğrenci alındı. Gediz ve Simav’da bulunan sağlık meslek yüksekokulları ile yeni öğrenci kayıt sayısı 720 rakamına ulaştı. Geçtiğimiz yıl bu rakam 576 öğrenci şeklinde gerçekleşmişti. Fakültelerimizde doluluk oranı yüzde 100’e ulaşırken hiç boş kontenjan kalmadı. Meslek yüksekokullarında da doluluk oranı yüzde 90’ın üzerinde gerçekleşti. Şu anda lisansüstü dahil üniversitemizde toplam 2 bin 813 kayıtlı öğrencimiz bulunuyor.”
Öğrencilere nitelikli ve kapsamlı bir eğitim sunmak için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini dile getiren Kavuncu, “Bunun için ilk hedefimiz akademik kadromuzu güçlendirmek olacaktır. Eğitim süreçlerinde ilimizi, kültürel, tarihi ve doğal değerleri ile birlikte tanımaları için de çalışmalar yapacağız.” ifadelerini kullandı.AA
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir