Kütahya’ya yeni doktor atamaları

891

Kütahya’da sağlık alanında vatandaşların sıkça şikayetçi olduğu uzman hekim eksikliği konusunda sevindirici gelişmeler yaşanıyor.
Kütahya’ya eylül ayı itibariyle yapılan doktor atamaları ile Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi kadrosunu güçlendirdi. Kütahya’da hekim sayısının her geçen gün artmakta olduğunu ve hatta hiç olmayan yan dal branşlarda hizmet verilmeye başlandı.
Bu yöne olumlu gelişmeler yaşandığını ve ilimize önemli branşlarda uzman hekimin atamasının yapıldığını söyleyen Hastane Başhekimi Doç. Dr. Orhan Özatik; ataması yapılan doktorlar hakkında şu bilgileri verdi:
“Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanemize 3 Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, 1 Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları, 1 Çocuk Hemotolojisi ve Onkolojisi, 1 Romotoloji Uzmanı, 1 Endokrinoloji Uzmanı, 1 Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı atanmıştır. Bu atamalarla bu dönemde en çok sıkıntı duyduğumuz Kadın Hastalıkları ve Doğum Birimimiz hastalarımızı rahatlaşmış olacağını, hastalarımıza en iyi şekilde sağlık hizmeti sunacağımızı düşünmekteyiz. Kütahya’da uzmanlık gerektiren önemli yan dallar konusunda da sıkıntı yaşanmamaktadır. Çocuk Kardiyoloji, Çocuk Cerrahi ve Neonatoloji Uzmanımız uzun zamandır Kütahya’mıza hizmet vermektedir. Bunu yanında 3 Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Uzmanlarımız Vefa Ek Binamızda Hizmet vermektedir. Ayrıca Türkiye gündemine oturmuş Üniversite Kampüsü içerisinde bulunan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanemiz bir çok hastamızın şifa kaynağı olmuştur.” dedi. RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir