T.C. KÜTAHYA 4. İCRA DAİRESİ 2016/429 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

938

T.C.
KÜTAHYA
4. İCRA DAİRESİ
2016/429 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kütahya İl, Merkez İlçe,Taşınmaz tapuda Alipaşa mah. 76 ada 8 parsel 255,87 m2 yüz ölçümlü arsa niteliğinde olup 3. katbağımsız bölüm numarası 12 olan dubleks mesken Sakin Safkalp adına tam oranında hisseli,122/668 oranında arsa paylıdır.Taşınmazın açık adresi Ali paşa mah. Öğretmenler cad. Dış kapı no:30 içkapı no:12 dir.Taşınmaz imar planında 5m ön bahçeli blok nizam 4 kat T.A.K.S:0,40 olan yapı adasında kalmaktadır.Kütahya askeri havaalanı mania planı kriterlerine uyulacaktır.Mania kotu: 967-967 mdir.Taşınmazın yapı kullanım belgesi olup olmadığı bilinmemektedir.Onaylı mimari projesinden ayrı imalatlar yapılmıştır.Taşınmaz dubleks meskendir.Onaylı projesine göre alt katında 1 salon ,1 mutfak,ve 1 banyo bulunmaktadır.Üst katında 2 kiler ve 2 teras bulunmakta olup yaklaşık alanı 135 m2dir.Hali hazırda gayri resmi olarak teraslar kapatılmış dubleks mesken 4 adet apart daireye çevrilmiştir.Apart dairelerde2 oda,1 mutfak nişi ve 1 banyo mevcuttur.Apartlarda kombili ısınma sistemi ve elektrik aboneliği birdir.Pencereler pvc doğrama daire giriş kapısı çelik kapı ve ahşap kapıdır.Duvarlar alçı sıva üzeri plastik boyadır.Yerler odalarda,mutfakta nişinde laminant kaplı ıslak hacimler seramiktir.Bina 3B yapı sınıfında kaloriferli olupulaşım ve alt yapı hizmetlerinden faydalanılmaktadır.Taşınmaz yaklaşık 3 seneliktir.Bulunduğu apartman asansörsüz olup dış cepheyalıtımı yapılmıştır.Taşınmaz çarşı merkezine 1 km mesafededir.
Adresi : Ali paşa mah. Öğretmenler cad. Dış kapı no:30 içkapı no:12 dir.
Yüzölçümü : 135 m2
Arsa Payı : 122/668
İmar Durumu : 5m ön bahçeli blok nizam 4 kat T.A.K.S:0,40 olan yapı adasında kalmaktadır
Kıymeti : 285.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 20/09/2018 günü 14:30 – 14:35 arası
2. Satış Günü : 17/10/2018 günü 14:30 – 14:35 arası
Satış Yeri : Kütahya Belediyesi Kültür Sarayı 2. Kat Şehir Tiyatrosu Vip Salonu – Alipaşa Mah. A.Kara Bulvarı MERKEZ / KÜTAHYA
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/429 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
Mine YAMAN
İcra Müdür Yardımcısı
164276
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.
KÜTAHYA ZAFER GAZETESİ 13.08.2018
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir