Yeşil alanlar artıyor

977

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Dumlupınar Mahallesinde çalışmaları devam eden park alanında incelemelerde bulundu.
Dumlupınar Mahallesi Suadiye sokakta kanal boyunda bulunan 15.000 m2’lik alanda çalışmaları devam eden parktaki incelemelerde Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, saha ekibinden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
280 m’lik yürüyüş yolu, dev oyuncaklar ve çeşitli oyun grupları ile fitness, barfiks gibi spor aletlerinin montaj çalışmalarının hızla devam ettiği parkta, oyuncak ve spor alanları zemini epidyen kauçuk ile kaplanıyor. Ağaç dikme makinasıyla 30’a yakın boylu ibreli ve yapraklı ağaç dikilen, kent mobilyaları, sulama sistemi ve çimlendirme çalışmaları planlanan parkın çalışmalarında sona yaklaşılıyor.
Göreve geldiği günden bu yana büyük ölçekli birçok parkı şehrimize kazandırarak kişi başına düşen yeşil alan miktarında önemli bir artış sağladıklarını ifade eden Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, bununla birlikte 150’nin üzerinde parkta da yenileme çalışması yapıldığını belirtti.
Başkan Saraçoğlu: Şehrimizi yeşillendirmek, daha modern ve yaşanılabilir bir şehir oluşturmak için ihtiyaç duyulan bölgelerde yeni park alanları oluşturmaya, mevcut parklarda da yenileme çalışmaları yaparak daha estetik hale getirmeye devam ediyoruz. Hemşehrilerimize ferah mekânlar sunmak ve görsel açıdan güzellikleri arttırmak amacıyla çalışmalarımız devam edecek. Vatandaşlarımızdan da yaptığımız bu parklara sahip çıkmalarını istiyoruz. Çünkü bu şehir hepimizin, şeklinde konuştu.
Dumlupınar Mahallesindeki incelemeler esnasında Başkan Saraçoğlu, hemşehrileri ile sohbet ederek mahalleli çocuklara kitap hediye etti.
Programda Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu’na, Belediye Başkan Yardımcıları Murat Arık, Fatih Gölgeli ve birim müdürleri eşlik etti.
MUSTAFA DEMİRBAŞ
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir